Astrální cestování (AC) - moje začátky

24. září 2014 v 11:35 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů

Ačkoli se všeobecně tvrdí, že naučit se astrálnímu cestování (fázi) je obtížné, já osobně si myslím, že při troše cvičení ho dosáhne téměř kdokoli. Nemá cenu zde reprodukovat již dříve perfektně popsané, takže kdo se chce AC opravdu naučit, není nic lehčího, než si nastudovat tuto skvělou příručku (http://obe4u.com/files/cesty_mimo_telo.pdf), začít sám cvičit a poté cestovat. Vše potřebné k nácviku i praktickému využití je tam řečeno.

V tomto příspěvku bych se chtěla krátce zmínit o svých začátcích s AC. Už jako malá jsem k tomu údajně měla potřebné předpoklady. Moc ráda spím a vytáhnout mě ráno z postele byl tedy často nadlidský úkol. Mým minimem je dodnes 9 hodin, ale není pro mě problém spát i déle. I když mi hodně lidí tvrdilo v minulosti opak, já spánek zkrátka nepokládám za promarněný čas. Často sním, fantazíruji, pravidelně relaxuji a cvičím obrazotvornost. Pamatuji si, že jako dítě mě hrozně fascinovala myšlenka, co se stane, pokud tělo usne a mě se podaří zůstat vzhůru. A to je vlastně i základní podstatou AC. Tenkrát ale neexistovalo moc literatury na toto téma a na všecko musel člověk přicházet sám.


Ale protože na co myslíme, to k sobě přitahujeme, jednou jsem v antikvariátu "náhodou" narazila na útlou knížečku s názvem "hypnóza není spánek". Stála asi 7,- Kč, tak jsem si jí mohla dovolit a dá se říct, že nastartovala moje prvotní zkušenosti s AC. Už si nevzpomínám přesně na metodu cvičení, kterou jsem podle ní zkoušela, ale myslím, že šlo pouze o celkové uvolnění s tím, že si mám představovat, jak je moje tělo těžké. Hned na první pokus se mi podařilo uvolnit končetiny od fyzického těla a nevěřila jsem tomu, jak je to všecko reálné. Bez nadsázky se dá tvrdit, že se opravdu jedná o paralelní svět! Při druhém pokusu už jsem chodila po pokoji a lítala nad loukou za oknem. Vše bylo úžasně živé a častěji mnohem barvitější a reálnější než hmotná realita.

Téma AC mě tedy začalo ohromně zajímat, nicméně jsem se záhy dostala k nesprávným informacím. Dozvěděla jsem se, jak může být prý nebezpečné, že člověk při něm může i zemřít apod. To samozřejmě podpořilo můj strach, který se projevil při dalších zážitcích. Prožila jsem párkrát děsivou spánkovou paralýzu, setkala jsem se s nebezpečnými démonickými bytostmi a také absolvovala pár opravdu nepříjemných návratů zpět do těla.

Nevěděla jsem totiž, že každá myšlenka, na kterou v astrálním světě pomyslíme, se okamžitě stává realitou. Veškeré problémy spojené s nepříjemnými zážitky si tedy během fáze způsobujeme pouze a jenom sami svým strachem!

Časem můj strach přerostl natolik, že jsem si dokonce sama vědomě zablokovala schopnost vidět a zrak se mi vracel jen výjimečně. Stavy fáze se pro mě dokonce na čas staly velmi nepříjemnými, přesto jsem ale občas experimentovala dál. Kdybych tenkrát měla v ruce příručku "Cesty mimo tělo", jsem si jista, že by vše bylo v pořádku. Je to hotový poklad. Objevila jsem ji asi před rokem na doporučení Alue a naučila jsem se z ní spoustu věcí. Našla jsem zde jednoduché cvičení, jak si znovu otevřít ve stavu fáze zrak a dále spoustu inspirace, jak mohu AC prakticky využít ve svém životě. Je to, jako kdybych předtím naslepo bloudila v cizím městě, a najednou jsem dostala do ruky mapu.

Další přínosnou pomůckou kromě této knihy pro mě je představuje můj osobní deníček snů a AC zážitků, který nejenže skvěle podporuje snovou paměť, ale slouží také k plánování úkolů a pozdější sebereflexi. Jelikož své zážitky z fáze a vědomé sny považuji za stejně reálné, jako ty, které se mi dějí běžně v životě, deníček je užitečný i k pozdějšímu zavzpomínání.
 

18 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bára Bára | 24. října 2014 v 12:53 | Reagovat

Ta příručka vypadá dobře, skutečně prakticky. Také to podle ní možná zkusím :) Ahoj

2 Andoriana Eamë Andoriana Eamë | Web | 21. listopadu 2014 v 20:29 | Reagovat

Pěkný článek, taky se o AC zajímám. Jednou už se mi to skoro podařilo, ale když jsem se o tom někomu zmínila, tvrdili mi, jak je to nebezpečné a tak jsem od toho raději upustila.
Mimochodem to o tom "zhmotnění" myšlenek je pravda. Pěkný blog

3 Amálka Amálka | Web | 22. listopadu 2014 v 14:53 | Reagovat

[2]: Děkuji. Jinak pokud jde o tu nebezpečnost AC, tomu nevěřím. Maximálně se tam můžeš k smrti vyděsit :-D Za to si pak ale dotyčný může sám. Já jsem dokonce kvůli AC přestala dívat na horory, abych v sobě neživila děsivé představy, které by se mi tam pak mohly zhmotnit

4 Martin Alison O. Martin Alison O. | E-mail | Web | 2. června 2015 v 20:38 | Reagovat

Ta příručka vypadá zajímavě! Určitě i ji přečtu!
AC se mi nikdy vědomě nepodařilo A když jsem si ho uvědomil tak jsem se probral...
Vždy jsem se AC bál, ale teď už ne :). Čtu fantastické zážitky, takže se toho bát přestávám
A o zhmotňění myšlenek. Je to pravda...

5 Lucilla Lucilla | Web | 25. srpna 2015 v 20:25 | Reagovat

Takové věci mě zajímají. O AC jsem se dozvěděla cca před rokem náhodou a ze zvědavosti to chtěla zkusit. Ale mám z toho strach, že by se mohlo něco stát. Nejspíš je to i tím, že jsem se dívala na horor Insidious! :D :)

6 Amálka Amálka | Web | 25. srpna 2015 v 20:51 | Reagovat

[5]: Neboj! Horor Insidious jsem neviděla, ani neznám. Vůbec jsem netušila, že nějaký s tématikou AC existuje :)

7 AC AC | E-mail | 28. února 2017 v 20:42 | Reagovat

Dobrý den již delsi dobu se zajimam a zkousim astralne cestovat.Vydim ze se kazdym tydnem zlepsuji ale vysledky zatim zadne .Zatim se me podarilo probudit se ze snu ale bohuzel mamka kdyz sla brzo do prace bouchla dverima a huceni v usich a svetla zmizela.Kazdy vecer se o AC pokousim a nescetnekrat me nadmerne busilo srdce a vybrovalo cele telo a dokonce sem mel i poscit ze se mirne nadnasim.Svoje Astralni telo uz citim.ale proste to nikam zatim nevede prosim o pomoc.a slysel sem ze lze druheho vytahnout z tela neslo by to treba nejak? :D. Rozhodne se o to budu pokouset nadale a verim ze to vynalozeny usil k necemu vede.Prosim o odpoved..

8 Amálka Amálka | Web | 2. března 2017 v 8:41 | Reagovat

[7]: Podle toho, co píšeš jsi na dobré cestě a pokud budeš pokračovat, určitě se Ti to časem podaří. Nevzdávej to a spoléhej jen sám na sebe. To rušení doma je nepříjemné, nejlepší je to zkoušet, když jsi úplně sám. Pokud jde o tvůj dotaz, tak tuto možnost sice nevylučuji, ale zároveň ji nedoporučuji. Možná o tom napíšu článek, je to zajímavé téma. Člověk má podle mě zažívat to, na co je sám připravený. Pokud už vnímáš vibrace a podařilo se Ti dokonce probudit se ve snu, dostal ses už poměrně daleko a chybí už jen krůček. Hlavu vzhůru, to půjde ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama