Kde je hranice mezi fantazií a realitou

30. září 2014 v 13:30 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
"Říše fantazie vůbec žádné hranice nemá" (Nekonečný příběh)

Pokud vezmeme v úvahu fyzikální fakt, že vše uvnitř a kolem nás je součástí jednoho velkého energetického pole tvořeného neustále vibrující elektromagnetickou energií, povede nás to nevyhnutelně k závěru, že veškeré hranice mezi realitami, jsou pouze pomyslné.


Na závěr předešlého článku jsem zmínila fakt, že své astrální zážitky a vědomé sny považuji za stejně reálné jako ty, které se mi dějí běžně v životě. Vše kolem sebe totiž vnímám jen jako různě projevenou energii. Protože ale na každé rovině bytí platí trošku jiná pravidla (čas, gravitace apod.), je velice důležité naučit je oddělovat. Já osobně rozlišuji tyto základní reality:

Hmotná realita - běžný bdělý stav
Jemnohmotná realita - bdělý stav, kdy vnímám jemné energie a éterické bytosti (víly, anděly), auru apod.
Nehmotná realita - sny, fantazie, myšlenky, přání, pocity, astrální zážitky, vědomé sny…

Společnost nám od malička vštěpuje názor, že hmotná realita je pro nás v životě nejpodstatnější, nebo dokonce "ta jediná správná." Ve skutečnosti je to ale právě naopak. V naší nehmotné realitě tvoříme pomocí myšlenek a fantazie naší hmotnou realitu.

Bez fantazie člověk ztrácí svou jedinečnost a stává se snadněji manipulovatelným.

A proto si nikdy nikým nenechte vzít svoje sny a fantazii! Kdo často sní, možná riskuje, že se mu sen nesplní, ale co je podle Vás lepší? Jistota, že se Vám sny nesplní nebo určitá pravděpodobnost, že ano?

Fantazie je důležitější než vědění." (Einstein)
 

8 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama