Setkání s Eike

24. září 2014 v 14:14 | Amálka |  > Moje zážitky s nehmotnými bytostmi
8/2014
Ležela jsem ráno na posteli a dívala se proti bílé zdi. Najednou se přede mnou začaly měnit barvy do fialových tónu a přede mnou se objevila opravdu nádherná žena. Měla velké, světle hnědé oči, přes hlavu fialkový závoj, na kterém zářily zlaté hvězdičky, a který částečně zakrýval hnědo-černé, jemně kudrnaté vlasy. I když na první pohled působila jemně a křehce, v jejích očích se dala vyčíst i jistá dávka ctižádosti a bojovnosti. Jako, že ví, co chce a umí si za tím jít. Setkání nebylo dlouhé, přesto jasné a výstižné.


Řekla "Jmenuji se Eike, (jméno se dokonce na chvíli objevilo napsané kurzívou na zdi za ní a pak zmizelo do ztracena. Vyslovovala své jméno ale na začátku i na konci s A). Svoji pomoc nabízím těm, jejichž cesta je spjatá s uměleckou tvorbou. Pokud budu zavolána svým jménem, velmi ráda pomohu a dodám inspiraci."

Dívala jsem se na ni a nevěřila svým očím, byla opravdu moc krásná a měla zajímavé šaty a zářivý náhrdelník, vypadala jako z jiné doby. Pak jsem si všimla, že za ní je v dálce jakýsi hrad či zámek…nevím, a připadalo mi jako by stála na hradbách. Zeptala jsem se tedy "mohu se zeptat, proč stojíš na hradbách?" Usmála se a než pomalu zmizela, uslyšela jsem "protože jsem princezna…"


To jsem nejprve vůbec nepobrala, myslela jsem si, že bude třeba nějaký anděl umění. Je ale pravda, že křídla žádná neměla ani záři kolem sebe. Myslím, že to přirovnání "princezna" bude spíše symbolické. Později mě napadlo, že mi výrazem a pohledem očí hrozně připomínala jednu tarotovou kartu, kterou mám doma. Pak jsem si vzpomněla, že je to princezna mečů. Náhoda to určitě nebude, protože, když jsem si našla význam jména Eike (Aike, Aika), je to z němčiny a znamená to "edge of a sword". Význam karty, který by měl tedy tuto pomocnou bytost více charakterizovat, se dá hezky popsat třeba zde z Crowleyho tarotu:

Princezna mečů = MISTROVSTVÍ PRAKTICKÉHO MYŠLENÍ
Tento symbol představuje schopnost prakticky realizovat nové nápady tak, aby přinášely produktivní výsledky. Princezna mečů bojuje proti vrtochům a náladám. Je odhodlána svým mečem (jasná mysl) bojovat proti všem svým vnitřním rozmarům. Aktivně pracuje na tom, aby nepodlehla náladám, které kolem ní vládnou. Je připravena realizovat své myšlenky tak, aby přinesly užitek.

Princezna mečů neustále dbá, aby její myšlení bylo svěží a neustrnulo a aby její myšlenky přinesly nějaký užitek jak jí, tak i ostatním.

Tento symbol odráží potřebu nápady realizovat a ne o nich jen mluvit. Princezna mečů ztělesňuje stav vědomí, ve kterém jsou slova spojena s uskutečněním. Praktické myšlení vyžaduje, aby za odhodláním vyjádřeným slovy následovala konkrétní realizace myšlenky.

(zdroj: http://probud.se/index.php/tarot/crowleyho-tarot/mee/1029-crowleyho-tarot-mala-arkana-princezna-me)

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Janča Janča | Web | 29. srpna 2015 v 10:47 | Reagovat

Moc to nechápu... jací lidé mohou takováhle "zjevení" zažívat?:)

2 Amálka Amálka | Web | 29. srpna 2015 v 11:21 | Reagovat

[1]: mám za to, že všichni, kteří to rozvíjí :) Tyto "zjevení" člověk vidí, když cvičí svoji představivost a obrazotvornost. Vypadají v podstatě stejně, jako živé sny ve spánku, jen s tím rozdílem, že se odehrávají za bdění a nezmizí, ani když otevřeš oči.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama