Život je změna

5. října 2014 v 18:52 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Toto staré, životní moudro dojde snad každému, kdo dospívá nebo když mu poprvé v životě někdo blízký zemře. Zkrátka když přijde okamžik, ve kterém pochopíme, že něco, co jsme doposud brali jako naprosto běžnou věc, najednou skončilo a už se to nebude nikdy opakovat. Každý okamžik je jedinečný, a pokud člověk chce opravdu plně žít, nesmí ustrnout, musí jít pořád dál, děj se, co děj. Já jsem si tuto pravdu poprvé plně uvědomila při závěrečném proslovu naší třídní učitelky na SŠ. Její slova si pamatuji asi takto:


"Musíte poznat, kdy si máte v životě něco držet a když přijde čas to pustit. Kdyby věci v životě ustrnuly, nemohl by dál existovat. Život je neustálý proces, stálá změna! Nebraňte se tomu, je to naprosto přirozené. Staré odchází, aby mohlo nové přijít. Možná teď ztratíte pár přátel, nelpěte ale na nich. Přijdou noví kamarádi a třeba i lidé, kteří dají vašemu životu úplně nový smysl. Nebuďte tedy smutní, vyjděte odtud a přivítejte vaši budoucnost s úsměvem. Děkuji Vám za čas, který jsme společně strávili, za to, co jsme se tu jeden od druhého naučili a přeji Vám hodně štěstí…"

Věčnost nezačíná smrtí, naše pozemské bytí je součástí věčnosti. Mění se pouze forma toho, co nazýváme životem. (Manfred Himmel)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kosma Kosma | Web | 15. května 2015 v 21:17 | Reagovat

Velice moudré, to od paní učitelky! Některých změn se bojím hrozně, pořád se třeba nedokážu smířit s tím, že mi někdo odejde smrtí! A to je mi už tolik let, že bych měla předávat moudro svým dětem dál! Chjo! :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama