Listopad 2014

Smrt a znovuzrození

28. listopadu 2014 v 15:01 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Často přemýšlím o smrti a neberu ji jako nic tragického. Život je někdy krutý a těžký, a to jsou chvíle, kdy se na ni dokonce i těším. Nebylo to tak ale vždycky, dříve jsem z ní měla docela strach, protože jsem si vůbec nedokázala představit, co mě čeká. Vzpomínám si, že když mi bylo tak 9 let, taťka mi o smrti řekl toto: "No, je to jako když jdeš spát. Zavřeš oči a už se neprobudíš. A pak konec, už prostě nebudeš nikdy existovat."

Usměvavá polévka bez glutamátů

27. listopadu 2014 v 14:43 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Nedávno jsem opět vařila svou oblíbenou čočkovou polévku a musím se přiznat, že když jsem líná nebo nemám čas dělat vývar, šupnu tam zeleninový bujón od knorru. Takový ten ve vaničce, vlhký, oslizlý:) Je to jeden z mála, který opravdu dodá chuť a vše příjemně zvýrazní. Tentokrát jsem se také chystala, že ho tam na závěr šupnu a tak, když už polévka byla téměř hotová a zbývalo jen osolit a přidat bujón, otevřela jsem lednici a k mému překvapení HLE! Bujón nikde.

Lucidní snění - návrat do minulosti

25. listopadu 2014 v 12:45 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Spala jsem asi 6 hodin, pak se šla klasicky občerstvit vodou, wc a znovu zalehla. Toto je můj klasický ranní rituál, pokud plánuji astrální cestování. Tentokrát k němu ale nedošlo a já jsem po delší době opět procvičila vědomé snění.

Sex před svatbou ano nebo ne?:)

22. listopadu 2014 v 19:15 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Úvodem tohoto příspěvku bych chtěla říci, že zde uvedené názory a postoje k tématu nikomu nevnucuji, nemoralizuji, jen zde sděluji svůj názor a životní zkušenost. Toto téma jsem zvolila proto, že možná existují lidé, kteří se v něčem cítí podobně jako já a článek by je mohl inspirovat.

Bylinky pro dobré spaní

22. listopadu 2014 v 15:46 | Amálka |  > Z přírody
Bylinkový šálek na nočním stolku je nejlepší medicínou, pokud nemůžete usnout. Na půl litru vody, která prošla varem, ale už je trošku zchládlá (90°C) dávám 2 lžíce lípy, 1 lžíci meduňky a 1 lžíci třezalky, nechám 5 minut louhovat pod pokličkou a scedím. Žlutavý nálev osladím lžící domácího květového medu. Pokud chci, aby se mi zdály zamilované sny, přidám do nálevu ještě 1 lžíci jasmínu.
Lípa nálev krásně provoní, meduňka Vás uvolní a třezalka uspí.

Od nezavřeného šamponu ke světovému chaosu

21. listopadu 2014 v 20:09 | Amálka |  > Neptej se proč
Sedím v ložnici na posteli a z koupelny se začnou ozývat zprvu nějaké nejasné hlasy, které se po chvíli změní v hlasitý, zoufalý řev "…to je zase potopa, a těch vlasů všude, žijeme tu jako prasata…"

I když ve vztahu funguje spousta věcí perfektně, vždycky se musí najít něco, co to jakoby kazí. Zatímco já se skvěle orientuji v mém rádoby chaosu, on vyžaduje, aby vše, mělo své místo. Už nejedenkrát jsem byla upozorněna, že to, co se jednomu jeví jako moucha, může pro druhého představovat mamuta:-)

O podzimu…

13. listopadu 2014 v 18:01 | Amálka |  > Z přírody
Úryvek z deníčku 26. 10. 2011
Jsou podzimní prázdniny a venku je nádherně. Když jsem jela domů autem kolem parku a stromy se leskly v různých barvách, uvědomila jsem si, jak toto období miluji. Podzim je od malička moje nejoblíbenější část roku - čas burčáku, procházek, čerstvého šípkového čaje a posledního sběru bylin.

Výroba švédských kapek

13. listopadu 2014 v 14:23 | Amálka |  > Z přírody
Švédské kapky, nedílná součást domácí lékárničky...
Dlouho jsem se chystala doma si kapky vyrobit, ale nemohla jsem stále sehnat směs, která by odpovídala originálnímu receptu od mé drahé Marie Treben. Tato moudrá a skromná žena s otevřenou myslí, vynikala pro její jedinečné spojení s přírodou a recepty a směsi bylin, které ve svých knihách doporučuje, pomohly často mě i mým kamarádům. Nakonec se mi v jednom e-shopu podařilo tuto směs sehnat a s velkou radostí zjistila, že nově otevřený kamenný obchod mám z domu jen pár kroků. (http://bioaorganic.cz/) Doma jsem pak vše připravdila přesně podle receptu, až na to, že moje režná nemá 40%, ale o něco méně... Myslím ale, že to nijak obvzlášť nevadí. Paní prodavačka mě ujistila, že také připravovala nálev z této pálenky a velmi jí pomohl při bolení v krku a zanícených mandlích.

Astrální cestování do budoucnosti

10. listopadu 2014 v 15:29 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
11/14
Stála jsem před zrdcadlem a měla jsem na obličeji zvlášní barevnou hmotu. Začala jsem jí různě rozpatlávat, až se mi místo nosu vytvořil velký zobák asi jako ve filmu panna a netvor. Maska byla tak přesvědčivá, že jsem pojala pocit nereálnosti celé situace a náhle si uvědomila, že spím. Sen se mi nechtělo ovlivňovat ani měnit a situaci jsem raději hned využila k vycestování z těla. Měla jsem v plánu podívat se do blízké budoucnosti. Už se mi to v minulosti párkrát podařilo, viděla jsem dokonce podobu svých ještě nenarozených dětí a mluvila jednou se synem své sestry v dospělosti. Viděla jsem i jeho nově zařízený byt. Pokud to vše byla jen pravděpodobná projekce mojí mysli, mohu jedině zatleskat. Dost dobré! Tentokrát mě zajímalo, jak bude můj život vypadat cca za 5 let. Vše se ale odehrálo tak rychle, že jsem svou myšlenku nestačila plně realizovat a ocitla jsem se trochu jinde...