Bylinky pro dobré spaní

22. listopadu 2014 v 15:46 | Amálka |  > Z přírody
Bylinkový šálek na nočním stolku je nejlepší medicínou, pokud nemůžete usnout. Na půl litru vody, která prošla varem, ale už je trošku zchládlá (90°C) dávám 2 lžíce lípy, 1 lžíci meduňky a 1 lžíci třezalky, nechám 5 minut louhovat pod pokličkou a scedím. Žlutavý nálev osladím lžící domácího květového medu. Pokud chci, aby se mi zdály zamilované sny, přidám do nálevu ještě 1 lžíci jasmínu.
Lípa nálev krásně provoní, meduňka Vás uvolní a třezalka uspí.A mám tu ještě jeden nebylinkový tip!
Skvělá technika, kterou občas s oblibou používám před spaním, když se mi v hlavě víří myšlenky a nejdou zastavit. Možná jste o ní už slyšeli, je dost známá, ale to nic neubírá na její účinnosti. Je třeba co nejvíce zapojit fantazii!

Lehněte si do postele a uvolněte se. Pak si nad sebou co nejvíce dopodrobna představte balónek, dejte mu barvu, pak ho nafoukněte, ale zespodu nezadělávejte gumičkou. Je to Váš balónek, takže se nesfoukne ani když není dole zavázaný. Nyní pozorujte své myšlenky a ABSOLUTNĚ VŠECHNO, co Vás napadne (což jsou zpravidla problémy, když nemůžete usnout) odevzdejte do balónku. Sledujte, jak Vaše myšlenky proudí otvorem dole do balónku, který je bezedný. Už tento proces sám o sobě je velmi příjemný. Když už nebudete mít co přidat, balónek imaginárně zavažte a přestříhněte šňůrku. Nyní si představte, jak začne balónek stoupat nahoru, prochází stropem Vašeho pokoje, pak střechou domu stoupá do nebe a pak až do vesmíru. Poproste vesmírné síly, ať Vaše problémy vyřeší za Vás, protože vy je nyní naprosto pouštíte. Ve vesmíru si může balónek i prasknout a Vaše myšlenky se rozptýlí ve vzduchoprázdnu, ale to už budete nejspíš spát:)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama