Výroba švédských kapek

13. listopadu 2014 v 14:23 | Amálka |  > Z přírody
Švédské kapky, nedílná součást domácí lékárničky...
Dlouho jsem se chystala doma si kapky vyrobit, ale nemohla jsem stále sehnat směs, která by odpovídala originálnímu receptu od mé drahé Marie Treben. Tato moudrá a skromná žena s otevřenou myslí, vynikala pro její jedinečné spojení s přírodou a recepty a směsi bylin, které ve svých knihách doporučuje, pomohly často mě i mým kamarádům. Nakonec se mi v jednom e-shopu podařilo tuto směs sehnat a s velkou radostí zjistila, že nově otevřený kamenný obchod mám z domu jen pár kroků. (http://bioaorganic.cz/) Doma jsem pak vše připravdila přesně podle receptu, až na to, že moje režná nemá 40%, ale o něco méně... Myslím ale, že to nijak obvzlášť nevadí. Paní prodavačka mě ujistila, že také připravovala nálev z této pálenky a velmi jí pomohl při bolení v krku a zanícených mandlích.


Recept podle Marie Treben:
Ingredience:
90,2g směsi bylin
1,5l žitné nebo ovocné pálenky


Postup:
Byliny naplníme do dvoulitrové láhve (nebo do dvou litrových jako já) a zalijeme 1,5 litrem pálenky. Necháme na slunci nebo v blízkosti kamen stát 14 dní. Každý den protřebeme. Bylinky mohou zůstat v nálevu šest týdnů i déle, potom tekutinu plníme do menších lahviček, které můžeme uchovat i několit let. Čím je nálev starší, tím je účinnější.


Použití:
Kapky se užívají i vnitřně i zevně a jsou universálním lékem na spoustu nemocí, které zde nebudu podrobně rozepisovat, jelikož se dají snadno dohledat. Já osobně jsem je vyráběla hlavně pro svou známou, která má velký problém s křečovými žílami. Chceme vyzkoušet jejich účinnost, společně s měsíčkovou mastí, kterou jsem pro ni připravila již před měsícem. Pokud křečové žíly zmizí a já věřím že ano, určitě o tom později ještě napíšu. Jinak při výrobě kapek mě překvapila silná aromatická vůně bylin - tedy, je to fakt síla!:)

MOJE MĚSÍČKOVÁ MAST
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama