Duben 2015

Michael Patrick Kelly

28. dubna 2015 v 19:30 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Jsem si vědoma, že dnešní příspěvek asi většinu mých čtenářů neosloví, nicméně můj blog je o věcech, které mám ráda, tak sem tento článek zkrátka patří. A připravte se rovnou, že bude hoodně dlouhý! :) Pokud mou zálibu nesdílíte, raději přeskočte.


Lampiony přání

28. dubna 2015 v 13:52 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
O víkendu jsme u vody vypouštěli lampiony přání. Byla to pro všechny zůčastněné absolutní premiéra a musím uznat, že je to okouzlující zážitek, který rozhodně stojí za to a má své jedinečné kouzlo! Lampiony jsou v podstatě takové malé balóny, které se po zapálení hořáku naplní horkým vzduchem a než získají vlastní vůli a začnou sami stoupat, máte nějakou tu minutku na to, abyste si rozmysleli svoje největší přání. V návodu sice stojí, že lampion splní pouze přání, které je na něm předem napsané, ale my jsme se společně shodli na tom, že na něj budeme jen intenzivně myslet a necháme si ho pro sebe. Jakmile balon vypustíte, stoupá velkou rychlostí do nebes a dokáže se vznést až půl kilometru vysoko.

"Vidíš to maličké světílko v dáli? Tak to je to Tvoje přáníčko! Možná se na něj teď dívá i někdo jiný a přeje Ti, aby se Ti co nejrychleji splnilo. Jakmile zmizí z dohledu úplně, tak věř, že se vyšší síly spojí a začnou co nejrychleji pracovat ve Tvůj prospěch."

Astrální pokrok!

27. dubna 2015 v 13:38 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
27/4/15
Zdál se mi zvláštní, komický sen, ve kterém jsem byla se třídou na nějakém školním výletě a zdobila si s ostatními spolužáky vlasy různými květinami, trávou a listím. Všichni měli obavu jít za učitelem a nabídnout mu taky nějakou tu ozdobu a jeden z kluků mě začal hecovat, abych za ním šla já. Ve stejnou chvíli, kdy se mě částečně zmocnil strach, se ve mě probudilo i silné uvědomnění, že se nacházím ve snu a musela jsem se pousmát nad bizardností celé situace. Vzápětí jsem dostala při pohledu na profesora zlost, podívala jsem se tedy na zem a ze záhonku před sebou vytáhla velký hlávkový salát plný hlíny a k pobavení svých spolužáků neohroženě vyrazila hodit mu ho na hlavu a poté utéct. Tenhle můj vztek mě opět přesvědčil, že léta šikany na ZŠ asi ještě nemám tak úplně vyřešené, jak jsem si původně myslela. O tom ale nyní psát nechci.

Přehrada Bystřička

26. dubna 2015 v 23:50 | Amálka |  > Výlety
Poslední dobou docela dost cestuji, a proto jsem se rozhodla založit novou rubriku "výlety", kde se s Vámi o zážitky podělím. Dnes, po cestě na Valašsko dostal můj přítel spontální nápad, že si trochu zajedeme a ukáže mi něco, co mě naprosto nadchne. Měl samozřejmě pravdu, ostatně téměř jako vždy :) Jeli jsme chvíli hustým lesem do strmého kopce a Jarda mě přitom napínal slovy "počkej, až dorazíme nahoru, to budeš čučet!" Na vrcholku jsem čekala všecko možné, jen ne obrovskou hráz a vodní plochu o rozloze 38 ha! Dlouho jsem úžasem nemohla zavřít pusu, bylo to tam všude naprosto nádherné, úplná oáza klidu. Tady bych si tedy život dokázala z fleku představit.

Pár dní mimo PC

26. dubna 2015 v 0:16 | Amálka |  > Z přírody
Možná jste si všimli, že jsem za posledních pár dní nebyla skoro vůbec aktivní, ani jsem nestíhala odpovídat na emaily. Důvod? Zradil mě totiž napájecí zdroj a neměla jsem tudíž v provozu PC. Alespoň jsem si ale za těchto pár dní uvědomila, že z blogování se pomalu stala malá závislost a vysedávání u počítače mi zabírá docela dost času. Tento oddych mi tedy ve výsledku docela prospěl a jsem za něj ráda. Od dnešního večera už mi to zase všecko funguje, tak brzy zase něco vytvořím :-)

Dnešní relax u vody - zeleninka čerstvá i naložená na gril, mozzarela, šťovík + medvědí česnek, žitný chléb a Holba

Piknik na zahradě

18. dubna 2015 v 20:01 | Amálka |  > Domov a rodina
Minulý čtvrtek jsem se při příležitosti narozenin mé drahé sestry vypravila do Prahy. Těšila jsem se na celou rodinu a se sestrou jsme se opět shodly, že vzájemné odloučení náš vztah jen utužuje. Možná to znáte, když jste se svým sourozencem pořád, tak byste se málem zabili, ale když ho vidíte jen občas, najednou je Vám vzácný a mávnutím kouzelného proutku je najednou to ten nejlepší kamarád na světě. Můj taťka říká, že ideální vzdálenost od původní rodiny je min. 100 km, ale já radši nenechala nic náhodě a odstěhovala jsem se 300km :) (jen sranda, ale ta vzdálenost platí)

Avril Lavigne - nový singl "Fly"

15. dubna 2015 v 20:25 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Dnes mám obrovskou radost z nového singlu Avril, který nejen skvěle zní, ale má i úžasný text s krásným poselsvím. Ostatně posuďte sami :)


Definice skutečnosti

15. dubna 2015 v 15:13 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Jak poznám, co je skutečnost a co ne? Tak tato otázka mě dříve hodně trápila a dlouho jsem na ni nemohla najít odpověď. V tomto krátkém článku uvedu své logické závěry a pokusím se ujasnit fakta. Úsudek si prosím udělejte sami.

Poslední dobou na internetu neustále narážím na dotazy typu:
  • jak poznám, že když mluvím se svým andělem, tak to není jen výpod mé fantazie, ale je to skutečnost?
  • chtěla bych mluvit s vílami, ale bojím se, že si budu jen něco namlouvat a nebude to pravda
  • který svět je reálnější, tento hmotný nebo astrální?

Těstoviny se špenátem

14. dubna 2015 v 19:00 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Někdy si připadám trochu jako Pepek námořník, protože když nemám delší dobu špenát, dostanu z toho úplný absťák. Chutná mi na všechny způsoby - jak čerstvý v salátu, tak dušený třeba k těstovinám nebo k nokům. Jednoduchý recept, který dnes uvádím, je moje vůbec nejoblíbenější kombinace a jídlo je hotové do 15 minut.


Zase budeme mít štěňata

12. dubna 2015 v 16:54 | Amálka |  > Domov a rodina
Tak se stalo, že naše Betynka se do třetice rozhodla, že bude mít štěňátka. Minulý rok jsem ji obviňovala z neposkvněného početí, protože jsme s přítelem byli oba schopni odpřísáhnout, že ani jednomu z nás neutekla, a tak jsme si letos řekli, že jak začne hárat, tak se z vodítka nehne. Jenže naše Betka je tvor neobyčejně chytrý a vnímavý, takže naše úmysly předem prokoukla a pojala to po svém.