Michael Patrick Kelly

28. dubna 2015 v 19:30 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Jsem si vědoma, že dnešní příspěvek asi většinu mých čtenářů neosloví, nicméně můj blog je o věcech, které mám ráda, tak sem tento článek zkrátka patří. A připravte se rovnou, že bude hoodně dlouhý! :) Pokud mou zálibu nesdílíte, raději přeskočte.Patřím ke generaci, která milovala písničky od Kelly Family. Vyjma tedy mého taťky, který doslova trpěl a zatínal nehty do volantu, když jsme si v autě pořád dokola pouštěly ty samé skladby a hlasitě k tomu se sestrou zpívaly. Byla jsem typický, příkladný fanoušek - sbírala jsem všechny plakáty, nahrávala si klipy na videokazety, sledovala pořadí mých oblíbených skladeb v Esu a různých Hitparádách, pravidelně pro ně hlasovala a znala všecky texty i překlady nazpamět. Připadala jsem si taky hrozně cool, protože jsem byla jsem členem několika fanclubů, kdy pár nadšenců posílalo za mrzký peníz aktuality a okopírované fotky poštou. Vždycky, když mi přišla velká obálka plná informací a nových obrázků, připadala jsem si jak malé dítě o Štědrém Večeru. Není se tedy čemu divit, že jsem jako stovky dalších fanynek srdceryvně brečela, když se jednou na začátku dubna v časopise Hrom objevila poplašná zpráva, že celá Kelly rodina zahynula při pádu letadla do Máchova jezera :) Naopak jeden z nejšťastnějších dnů celé mé puberty byl koncert v 97 v Praze, kdy jsme se sestrou a sestřenicí v aréně utekly rodičům a procpaly se až do druhé řady.


Mým největším oblíbencem ze skupiny byl jednoznačně Paddy, kterému jsme s kamarádkou na ZŠ dokonce poslaly Liebesbrief v angličtině, na který nám nikdy neodpověděl. No, když si vzpomenu, co v něm bylo, ani se nedivím :) Jak čas běžel, kapela se začala pomalu rozpadat a zpráv o ní postupně ubývat. Mrzelo mě to, ale abych byla upřímná, z posledních desek už se mi moc písniček nelíbilo a pouštěla jsem si většinou už jen ty od Paddyho. I přesto, že mi pak chlapec v roce 2002 zasadil těžkou ránu a ostříhal si své krásné dlouhé vlasy, na jeho sólovku "In Exile" o rok později jsem se stále velmi těšila. Jelikož ale byla silně křesťansky laděná, moc mě také neuchvátila. V této fázi by se normální člověk přestal o zpěváka zajímat, ale já ne... Jak už jsem tu psala dříve, když se mi něco líbí, oblíbím si to či dokonce zamiluji, drží mě to pak už celý život a nemůžu proti tomu vůbec nic udělat.


Rok na to odešel Paddy do kláštera studovat teologii a hledat sám sebe, protože se v osobním životě topil v depresích a na celé 4 roky, jakoby se po něm slehla zem. Od roku jsem 2008 jsem o něm sem tam opět něco zaslechla, ale jelikož v té době vystupoval jen na nábožensky laděných akcích, zůstávala jsem v klidu. Mou pozornost vzbudil až v roce 2010, kdy jsem prošvihla jeho koncert, který se konal DOSLOVA za rohem mého bydliště a vstup na něj byl v rámci charity zadarmo. No, nenaštvalo by Vás to? :) Vystupoval tenkrát pod jiným jménem, a i když jsem plakát s upozorněním na vystoupení předem četla, nespojila jsem si bohužel souvislosti. Achjo. V tom samém roce se Paddy natrvalo vrátil na podium a v r. 2013 se oženil se svou největší láskou z pubertálních let Joelle Verreet, což je love story jako prase! Moc mu to přeju a myslím, že jim to spolu pěkně pasuje. V červnu 2014 jsem si koupila Paddyho nové DVD z živého vystoupení a jak se mi s ním vrátily všecky staré vzpomínky, zase jsem do toho pěkně naplno spadla :)

Trailer k DVD zde: (doporučuji, pokud jste neviděli:)


Vzpomínka na koncert 10.7.2014, Potsdam

Minulé léto mě oslovila neznámá dívenka na fcb a ačkoli mě neznala a spojoval nás pouze společný lajk na Paddyho stránce, zeptala se mě, jestli bych nechtěla jet na koncert do Postupimi v Německu. Nejprve jsem rázně odmítla, ale postupně mě začala myšlenka nahlodávat víc a víc a návrh jsem nakonec nadnesla doma příteli. Ten to vzal k mému údivu celkem v klidu a dokonce mi nabídl, že nás tam hodí. "Tomu se říká pravá láska", napadlo mě! Jet v autě plném bláznivých fanynek 650 km a posléze ihned zpět, to musí být přeci sen každého chlapa! :) Jarda byl dokonce tak odvážný, že s námi absolvoval i celý koncert. Už měsíc předem jsem byla strašně natěšená a úplně jsem se vrátila do pubertálních let! :) S ostatními dívčinami jsme taky vymyslely vhodný společný dárek a napsaly mu (tentokrát už normální) dopis. Ode mě dostal navíc vlastnoručně nakreslený obrázek anděla (viz galerie Michael II.), protože on na tyhle věci věří a kamarádka mu zase vyrobila krásný, klučičí náramek s holubičkou. Pár dní před cestou jsem také pilně procvičovala mou dávno zapomenutou Němčinu, což se mi nakonec dost vyplatilo.

Naše výprava :) Janča, Já, Jarda, Renča a Maruška

A zážitky?
Cesta na koncert byla dlouhá, navigace neaktualizovaná, pršelo, byla mlha, málem nám došel benzín, ale všecko to nakonec stálo zato. S holkama jsme se po cestě skvěle zabavily. Postupim je krásný město (hlavně přístav a kačeny, hehe:), Němky byly taky fajn a vůbec celé publiku navodilo večer skvělou atmosféru.


Paddy byl nejspíš v dobrém rozmaru, řekl sem tam i něco anglicky, vyprávěl vtipné historky z dob, kdy tu vystupoval naposled s rodinou, povídal si v publiku s fanoušky, které poznal z minulých koncertů, hodně se smál, při písni "Amazing Grace" to tak rozjel, že vybuchl smíchy a uklidnil se až u poslední sloky se slovy "doufám, že Vám to nevadí", hrál nové skvělé písničky, čímž nás ještě víc nabudil na chystané album a jednu píseň zahrál úplně poprvé před lidmi. Prý když v Postupimi tak dlouho nebyl, musí udělat něco spešl. Říkal, že je to naprostá "Weltpremiere", tak ať mu odpustíme, pokud zapomene slova. Nakonec to ale zvládl bravurně.


Koncert trval nad očekávání dlouho, tak jsme si ho řádně užily a během něj nám asi 3x zopakoval, jak si váží toho, jaké má skvělé fanoušky, což bylo opravdu milé. Ještě mě mimo jiné pobavilo, když Paddy slezl na chvíli z pódia k takovým starším lidem v druhé nebo třetí řadě (no, byla tam celá rodinka - staří, rodiče, dokonce malé děcko) a ptal se jich, jak se poznali, kolik jim je let a jak dlouho jsou manželé. Říkali, že mají přes 80 let a jsou manželé už 55 let. Paddy na to prý "wow, tak to gratuluji, a beru si příklad!" Pak začal počítat a říká "vzhledem k tomu, že za chvíli budu svou manželku znát už skoro poloviční dobu, co jste manželé, tak ještě jednou tolik a jet to :-)". Pak se jich ještě vtipně ptal, jestli to na ně není moc nahlas a oni, že je to OK. Nakonec si ujasnil všecky příbuzenské vztahy ve "fans rodince" a než se definitivně vrátil na podium, ještě pozdravil nejmenší děcko se slovy "jé, tady už mi roste nový fanoušek, hello new friend." Jinak nám taky pěkně zazpíval bez nástrojů a mikrofonu a litoval, že koncert není pod širým nebem.


Ještě si vzpomínám, že nám vyprávěl, jak si ho tu kdysi spletla poměrně nepříjemná prodavačka s holkou, když tu byl naposled jako puberťák s ostatními Kellys. Kupoval si prý v obchodě u nádraží malého panáka před koncertem a paní povídá "tohle si nekupuj děvče, to je zabiják!" Když pak prý přišel další den, tak už se paní usmívala od ucha k uchu, byla děsně milá a říká "bude to za 3,8 a jeden autogram, prosím." :-)

My děvčata o přestávce v sále

Po cestě zpátky domů jsem řídila většinu cesty já, protože jsem byla plná dojmů a beztak jsem nemohla vůbec usnout. Byl to nejen skvělý zážitek, ale taky jsme se s holkama po cestě celkem spřátelily a jsme pořád v kontaktu.

To by bylo asitak ke koncertu a co mám na Paddym vlastně tak ráda? Líbí se mi, že je čestný a i přes všechnu slávu skromný a lidský, má dobré srdce a z jeho písní je znát, že do nich dává i kousek sebe. Hezky kreslí, věnuje se charitě a prostřednicvím svých uměleckých akcí šíří do světa konstruktivní myšlenky.


Hráje skvěle např. na akustickou, elektrickou i basovou kytaru, klavír a klávesy, bicí, flétnu, foukací harmoniku a další. Má příjemný čistý hlas a neopakovatelný smysl pro hůmor. To poslední zmiňované na něm mám asi ze všecho nejradši.


Díky němu jsem byla nucena přehodnotit svůj vztah ke křesťanům a začít je konečně repektovat. Ačkoli je Paddy křesťan opravdu zapálený, oceňuji, že si nechává mysl stále otevřenou a ve svých písních se nebojí použít např. slovo bohyně. Jelikož je mimo jiné také velký perfekcionalista nové album slibuje už pěknou řádku let. S kamarádkou jsme se shodly, že datum 15. května by se mělo do kalendáře zapsat jako státní svátek, jelikož konečně vyjde nová deska pod názvem "Human", juchů!


Na závěr 2 nejnovější videoklipy:
Little Giants:


Shake away:


Uf, tak toto je bezesporu jeden z mých nejdelších článků a vsadím se, že do konce nedočetl nikdo, kdo není zapálený fanoušek :-D

Jestliže sem přecijen nějací fans zavítají, jakou písničku máte od Paddyho nejradši? Byli jste na nějakém koncertě? Budu ráda, když se o své zážitky podělíte v diskusi :)
 

13 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 19:48 | Reagovat

Ale kdeže :D já jsem to přečetla celé a nejsem fanoušek (této hudby):-) :-) :-) Báječný člověk je :-) :-) :-) Hezké zážitky!

2 Amálka Amálka | Web | 28. dubna 2015 v 19:52 | Reagovat

[1]: A vida, tak přeci :-) To tedy zírám Gil!

3 Gil Gil | E-mail | Web | 28. dubna 2015 v 19:58 | Reagovat

[2]: a přišla jsem tady minutu po zveřejnění :D To je legrační, občas mi to takhle u kamarádek vyjde, že hodí na blog článek a mně zrovna v tu chvíli napadne nakouknout tam :D

4 Renata Renata | 28. dubna 2015 v 20:02 | Reagovat

Krásně napsáno..a i když to byl krásný a nezapomenutelný zážitek, určitě si ho čas od času přečtu znovu, abych si ty krásné chvíle zase připomenula :-)

5 Moře Moře | 28. dubna 2015 v 20:40 | Reagovat

Podobný dojem nechává i ve mné :) přesně jak píšeš  , tak ho vnímám já  :)

6 Honza Honza | E-mail | 28. dubna 2015 v 21:50 | Reagovat

Musím uznat, že některé písně od Kelly Family byly celkem povedené, ale nijak extra jsem je nikdy neposlouchal. Tenhle nový song Paddyho dole pod článkem slyším poprvé a zní mi taky docela ok i klip ujde, takový pohodový a dobré záběry kamery.

7 Ella Ella | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 5:52 | Reagovat

Krásně jsi to napsala! Moc krásné:)

8 panda panda | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 10:15 | Reagovat

Ahoj Kláry, tak jak jsem si myslela, včera jsem usnula, ale dneska jsem si to v práci pěkně v klííídečku přečetla a moc pěkně si napsala a o tom respektování, respektovat by se měli všichni a tak jak svou víru prezentuje on, mi nevadí, ale jsou "typy," co to přehánějí a tím nemyslím jen křesťany a to pak jde i můj respekt stranou :P

9 Renáta Hlavatá Renáta Hlavatá | E-mail | 29. dubna 2015 v 13:32 | Reagovat

No nemám sloiv nááádhera uplně krásně se to četlo i jsem to s vámi v duchu prožívala....též jsem už plno let paddyho fanynka ale i celé rodinky

10 Amálka Amálka | Web | 29. dubna 2015 v 14:13 | Reagovat

[3]: máš nejspíš dobrou intuici :)

[5]: [9]: těší mě, že jsme na podobné vlně!

[6]: fajn, že se Ti klip líbí

[4]: [7]: Děkuji :) Když jsem článek tvořila, vůbec mě nenapadlo, že by mohl mít takový úspěch. Fakt, že jen včera ho četlo přes 60 lidí (a to jsem ho postla až navečer) jasně svědčí o tom, že Paddy je pořád v kurzu :)

[8]: Přesně jak píšeš, když je člověk tolerantní a nikomu svou víru nenutí, získá si přirozeně i respekt ostatních

11 Zita Zita | Web | 29. dubna 2015 v 18:59 | Reagovat

Amálko, tohle by byl článek pro mou dceru. Nejspíš budete věkově blízko...

12 Zita Zita | Web | 29. dubna 2015 v 19:00 | Reagovat

Hele, nemůžu kliknout na anketu, já zpívám často, ale vůbec to neumím. :-))))

13 Amálka Amálka | Web | 29. dubna 2015 v 22:45 | Reagovat

[12]: Náhodou KF měla celkem v oblibě i starší generace (hlavně mamky a tetičky) Jinak divné, že Ti nejde anketa rozkliknout, ale hlavně, že zpíváš:)

14 maredifragole maredifragole | E-mail | Web | 29. dubna 2015 v 23:10 | Reagovat

Jistě patříš k velkým fanouškům :) Moc pěkné zážitky :)

15 Jitka M. Jitka M. | 30. dubna 2015 v 8:54 | Reagovat

Toto je úžasný článek, hlavně ty zážitky a fotky  z koncertu jsou skvělé. Když jsem to četla, jako bych tam s vámi byla! Paddyho i celou rodinku mám také moc ráda a vítězí u mě pořád píseň An Angel :-)

16 Zita Zita | Web | 2. května 2015 v 6:19 | Reagovat

Amálko nemyslela jsem, že mi anketa nejde rozkliknout, ale že jsem tam nemohla vyplnit, že sice zpívám, ale hrozně, úplně příšerně, že se to nedá poslouchat, ani potichu. Můžu zpívat, jen když jsem sama doma.

Vím že téhle skupině fandí i starší lidé, já jsem asi vyjímka, mám radši mnohem tvrdší muziku a nebo písničky z mého mládí, i lidovky a ke svému údivu už můžu poslouchat i to, co jsem dřív absolutně nesnášela, třeba i dobré dechovky.

17 Amálka Amálka | Web | 2. května 2015 v 9:36 | Reagovat

[16]: Aha, tak to jsem špatně pochopila, takovou možnost tam nemám :-D  Jinak pokud jde o dechovku, tu si ráda poslechnu na různých vesnických akcích, trzích, zábavě ap., ale doma bych si jí sama nepustila.

18 Amon Amon | E-mail | Web | 3. května 2015 v 18:40 | Reagovat

Já poslouchám metal,ale ty písničky jsou moc hezké :)

19 Elis Elis | Web | 5. května 2015 v 9:16 | Reagovat

Kdo jednou propadl KF, ten s tím těžko někdy přestane, to je doživotní postižení...

20 Amálka Amálka | Web | 6. května 2015 v 17:33 | Reagovat

[19]: :-D Asi tak!

21 Mary Mary | 11. července 2015 v 20:20 | Reagovat

Amálko, moc hezky napsáno. Prožívám to podobně. I když jsme fanynkou Kelly Family nikdy nebyla, ale Paddy mě zaujal v roce 2011. :-)

22 Traxi Traxi | E-mail | 29. září 2015 v 4:33 | Reagovat

Amálko, našla jsem Váš článek náhodou až teď a musím Vám za něj poděkovat. Bylo mi šestnáct, když jsem se do Kellys zamilovala.. hlavně do Paddyho. Hltala jsem všechno co o nich kde napsali, seděla přilepená u televize a nahrávala klipy na video, dokonce i koncert Live at Loreley. Když je pozvali do Snídaně s Novou (aspoň myslím, že tam), vstávala jsem v 5 ráno abych včas zapla nahrávání a celý den ve škole se modlila, aby se to nahrálo. No prostě... Časem se začali vytrácet a já začala poslouchat jinou muziku, i když čas od času jsem je prohnala kazeťákem. Jsou to asi 3 měsíce, co jsem si na ně vzpomněla a že si o nich najdu něco na netu. Jak jste sama psala.. spadla jsem do toho znova taky. Od tý doby mi jedou doma pořád dokola jejich koncerty a klipy a všechno. Paddy je pořád k sežrání (i bez těch dlouhých vlasů).. fůů.. no.. víte co myslím :D Doufám,že časem nějaký jeho koncert vychytám, nechtěla bych si to nechat ujít. Zdraví Vás další poblázněná fanynka ;)

23 Zuzana Zuzana | 3. prosince 2015 v 13:01 | Reagovat

Kelly Family je diagnóza, teda alespoň podle mě :D Já jsem na nich vyrůstala, nikdo ve třídě (základka) je neposlouchal, byla jsem divný exot, který ty, cituji spolužáky "tlusté, škaredé, dlouhovlasé prasata" žral. Já se, ale nevzdala a poslouchala jsem je i přesto dál. Se sestřenkou jsme je žraly a neustále se hádaly, kdo může milovat Paddyho (mrcha vždycky vyhrála :D :D).. dokonce máme i vtipný zážitek, kdy mě sestřenka kousla (nebylo nám ani deset let) do ruky kvůli Paddymu :D :D já jí nezůstala nic dlužná a praštila jí klíčema :D Každopádně jsem to prožívala když se rozpadli...dlouho jsem je neposlouchala, ale tři CD si z nostalgie pořídila...a před pár lety jsem je začala čas od času poslouchat..návrat do dětství..pár dní zpátky jsem na youtube omylem klikla na nějaký odkaz, který mi nabídl písničky KF tak si říkám proč ne..a objevila jsem Paddyho..teda pardon Michaela Patricka Kellyho :-) od té doby poslouchám jeho písničky a znovu jsem se zamilovala (ve 26!!!! :D)..a dostalo mě podobně jako tebe Amálko, že před nějakou dobou měl prakticky ve vedlejším městě (kde jsem pečená vařená) koncert Paddy a já to prošvihla..písničky KF budu milovat asi navěky..a nově i písničky Paddyho, ač z něho už neomdlívám a musím o něm plno nových informací zjistit, když se na nějakém videu usmál, tak nějak jsem se usmívala i já :-)

24 Amálka Amálka | Web | 4. prosince 2015 v 13:15 | Reagovat

[23]: děkuji za milý komentář, Zuzko. Potěšil mě a zároveň pobavil. Se sestrou jsem to měla podobně a taky mě párkrát pokousala :) Jinak ve třídě jsem měla větší štěstí než ty, byly jsme tam 3 fanynky KF.

25 Mia Mia | 13. května 2016 v 13:35 | Reagovat

Ahojky. Tak ja som si to prečítala dokonca. Ja som tiež bola fanúšik Kellys - nie až tak veľký ale rada som ich počúvala. No pred rokom a pol asi si ich manžel začal púšťať - a s odstupom času, keď som si vedela aj texty preložiť (hahahaha) tak som to začala vnímať úplne ináč. googlila som - až som si vygooglila Michaela Patricka - a tu to začalo - láska ako hrom - presne ako píšeš - tá pokora, láska, utrpenie - všetko neskutočne krásne vsunuté do jeho hudby. Potom mi manžel spravil ohromnú radosť, keď som na meniny dostala limitovanú edíciu jeho albumu HUMAN aj s podpisom. Odvtedy "fičím" na tejto krásnej hudbe a veeeeľmi sa teším, že mi manžel už aj zakúpil lístky do prahy na 10.9.2016 - tak sa tam "vidíme". Prajem krásny deň

26 Amálka Amálka | Web | 13. května 2016 v 17:24 | Reagovat

[25]: Ahoj Mio. S těmi překlady jsem to měla podobně. Něco málo jsem znala z časopisů, ale většinu písniček jsem si přeložila až zpětně. Moc mě těší, že se k Paddymu jeho ztracené fanynky po letech vrací, jelikož má opravdu co nabídnout. Jinak máš skvělého manžela, že to s Tebou všechno takhle sdílí a dokonce sám koupí lístky na koncert, wow :) Tak na viděnou v Praze, budu se těšit!

27 Mia Mia | 16. května 2016 v 15:08 | Reagovat

[26]:  Ahoj. Tak to nás bolo asi viac takých, čo v tej dobe ešte veľmi anglicky nevedeli. Ale časy sa pohli dopredu a ja sa teším každej jeho novej pesničke. Pozerám koncerty, ktoré doteraz mal - božská atmosféra - veeľmi sa teším do Prahy. A ďakujem - manžel je super - nechce síce ísť na koncert, ale aj on jeho hudbu má rád, tak ma fakt potešil. Ináč niesi na fb? žeby sme čo - to popísali ak chceš - daj info. paaa

28 Amálka Amálka | Web | 16. května 2016 v 20:49 | Reagovat

[27]: Ano, jsem na na fcb jako "Amálka KP", v profilovém obrázku mám obrázek čekanky :)

29 BenyS BenyS | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:21 | Reagovat

I found this page on 19th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it's not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Just search for:  pandatsor's tools

30 Amálka Amálka | Web | 16. ledna 2017 v 19:34 | Reagovat

Hi, thank you for advice, but 19th place is just fine for me ;)

31 Zdenka Zdenka | E-mail | 19. září 2017 v 22:58 | Reagovat

Ahoj. Krásný článek. Ještě jsi stále taková fanynka?  Pokud ano,  můžu se s Tebou- Vámi nějak spojit?  Děkuji za článek... Zdenka ❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama