Květen 2015

Elfka a strom

31. května 2015 v 14:26 | Amálka, Andoriana |  > Vaše příspěvky
Dnes ráno jsem přišla do práce naprosto vyčerpaná. Jedu totiž už osmou dvanáctku v kuse a sotva jsem se držela na nohou. Víčka mi padaly únavou, lehce se mi třásly všechny končetiny a po celém těle jsem cítila takový ten zvláštní chlad z nevyspání. Možná to znáte. Naštěstí jsem ale přijela o nějaký čas dřív a na necelou půlhodinku, kterou jsem měla k dobru, jsem vyběhla ven ke svému oblíbenému stromu.

Zeleninový salát s mozzarellou

30. května 2015 v 14:47 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Poslední dobou mi opravdu přestává chutnat vařené jídlo. Nevytěsňuji ho schválně, ale čím víc si tělo navyká na čerstvou stravu, tím méně vyžaduje potravu různě upravovanou. Když už si přecejen nějakou dám, je mi z ní těžko a cítím se spíše unaveně, než nabitá energií. Tento týden jedu vesměs na tomto výtečném salátku, který různě obměňuji a je mi skvěle!Usmívající se

Ingredience: baby špenát, paprika, okurka, cherry rajčátka, řapíkatý celer, červená řepa, mozzarella, pannenský olivový olej
Příloha: žitný chléb


Co mě naučilo moje ochranné zvíře?

26. května 2015 v 20:49 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Když jsem byla malá, měla jsem jako ochranné zvíře velkého černého psa. Tenkrát jsem ještě nevěděla, že je to můj průvodce, přesto jsem k němu často mluvila a cítila jeho přítomnost. Byl to můj věrný imaginární společník, který mě pozorně střežil na každém kroku a uměl i trpělivě naslouchat. O něm ale tento článek nebude. Dnes chci psát o zvířeti, které ke mně přišlo posléze a provázelo mě až do minulého roku. A jak jsem k němu vlastně příšla?

Spešl edice HUMAN je doma!

23. května 2015 v 14:20 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Na konci dubna jsem zveřejnila článek o svém hudebním oblíbenci (Michael Patrick Kelly), který měl k mému překvapení nenadálý úspěch. Jen první dva dny ho četlo přes 170 lidí, děkuji! Popravdě jsem čekala spíš kritiku, tak jsem ráda, že se žádná nekonala. Kdo příspěvek četl, tak ví, že 15.5. Patrick konečně vydal dlouho očekávané nové album pod názvem HUMAN. Hned ten den jsem tedy jako správná fanynka zabrousila na eshop Amazon.com a objednala si spešl edici pro sebe i pro kámošku. Dobře jsem udělala, protože hned po víkendu bylo už dočasně vyprodáno! A takhle vážení, vypadá radost, po 11 letech čekání na album :-D


Bety má kočičího kamaráda :)

20. května 2015 v 13:55 | Amálka |  > Domov a rodina
Na úvod tohoto článku, bych chtěla sdělit, že Bety nakonec nečeká štěňata! Nedávno jsem totiž napsala tento článek, protože jsem si byla opravdu jistá, že je v tom, ale jednalo se o falešnou březost. Jsem za to opravdu ráda! A teď už k dnešnímu tématu.

Nedaleko ode mě bydlí na studenském bytě, v prostorách bývalého kláštera, kamarádka Janča se svou spolubydlící Zuzkou (Polární vlk). Vídáme se poměrně často, a i když holky sdílí pokoj společně s koucourkem Forestem (story about Forest), beru sebou občas na návštěvu i naši fenečku Bety. Zatímco si povídáme a popíjíme k tomu čajík, Ti dva jsou většinou co nejdál od sebe. Forest zpravidla ve střehu někde na vyvýšeném místě a Betyna na zemi, v mojí blízkosti. Nikdy ale neusne, protože taky pořád jedním okem pozorně sleduje aktuální pozici kocoura.Včera bylo ale všecko jinak! Forest si totiž usmyslel, že je načase posunout jejich vztah o krůček dál. Musel to plánovat, jelikož se už od našeho příchodu choval opravdu zvláštně.

Jak zhmotnit přání

18. května 2015 v 17:56 | Amálka |  > Návody
Existuje ve Vašem životě něco, po čem toužíte, ale přes veškerou snahu, a třeba i prosby k vyšším silám, se Vám toho nedaří dosáhnout? Pokud ano, pak je tento příspěvek určený právě pro Vás. Nabízí totiž způsob, jak efektivně zhmotňovat Vaše přání a touhy. Pokud se někdo o tuto oblast zajímá více do hloubky, možná mu při čtení dojde - stejně jako mě při psaní - že postup, který popisuji níže, je v podstatě kvantová fyzika v praxi. Pokud Vám to nic neříká, nevadí a nebojte! Návod bude jednoduchý a všem srozumitelný.

Než popíši konkrétní postup, je třeba si uvědomit následující:
  • Mozek nerozlišuje mezi Vaším vnitřním a vnějším světem, tzn., že pokud sníte např. o požitku z dobrého jídla, zapojují se stejná mozková centra, jako když jídlo opravdu jíte.
  • Uvnitř Vaší mysli existuje nespočet variant reality, vně se odehrává jen jediná. Je na Vás, abyste si zvolili tu správnou!
  • Bůh (vyšší síla či jakkoli to nazýváte) je s Vámi neoddělitelně spjat. Momentálně jste jeho malou částečkou a dokud jí budete, neuvidíte nikdy plně celek. Můžete ho ale pocítit! Představte si sebe jako skleničku vody. Dokázali byste popsat velikost oceánu? Přesto máte stejnou podstatu, a tedy platí, že i v malém doušku spočívá veškerá moudrost.
  • Pokud chcete komunikovat řečí "oceánu", opusťte slova a vnímejte své pocity a emoce!
  • Neomezujte svou mysl. Hmotné věci i vaše tělo jsou pouze formou energie, možností vědomí, ač se na pohled jeví jako hmotné. Vaše vědomí rozšiřujete podle toho, jaký obrázek sami o sobě máte. Věřte tedy, že můžete ovlivňovat jak své okolí, tak i svou budoucnost. Pokud tomu nevěříte, nedokážete to.
"Míra arogance je úměrná moci těch, kteří stvořili boha k obrazu svému. Neexistuje žádný bůh, který by Vás zavrh, to je prostě nemožné."Judy Zebra Knight

Rozhovor s Jakubem Achrerem alias Zahradou

15. května 2015 v 9:01 | Amálka |  > Rozhovory
A je tu první slibovaný rozhovor! Jak už jsem prozradila v předešlém článku, vyzpovídala jsem Zahradu, což je jedna z nejvýraznějších osobností české wiccanské scény. Mnozí z Vás ho možná znají jako autora knihy "Wicca, první zasvěcení", popř. jako tvůrce stránek wicca.cz či zakladatele dnes již tradičního českomoravského sletu čarodějů BMWC. Pro mě je to kamarád, kterého jsem poznala před více než 13 lety, při příležitosti prvního veřejného rituálu Samhainu v Praze. Vždy mě fascinoval jeho zápal pro věc a způsob, jakým dokázal spojovat lidi. V té době byl Zahrada šéfredaktorem časopisu Pohanský kruh a živě si vzpomínám s jakým nadšením dával dohromady nové články, kreslil titulky a roznášel hotové výtisky po čajovnách. Často jsme sedávali nad šálkem čaje v čajovně U Cesty a společně s dalšími nadšenci vydrželi diskutovat na téma duchovní rozvoj i celé hodiny. Od Zahrady jsem také dostala své první CD s pohanskou hudbou a chanty, které mám v oblibě dodnes a vybavuji si i hospůdku u náměstí Míru, kde tenkrát přemluvil servírku, aby nám ho hned pustila. Je to člověk plný životního optimismu, vážím si jeho veselé povahy a mezi jeho největší ctnosti patří podle mého názoru jednoznačně skromnost a moudrost.

Úvod do rubriky rozhovory

14. května 2015 v 11:26 | Amálka |  > Rozhovory
Existuje spousta zajímavých osobností, kteří se veřejně moc neprojevují. Drží se spíše mimo dav, pěkně v ústraní a přitom toho mají ostatním tolik co nabídnout! Podle mě je to celkem škoda, a proto jsem se rozhodla založit tuto rubriku. Jejím cílem bude zprostředkovávat prostřednictvím rozhovorů nové, zajímavé názory a postřehy, které povedou k vlastní sebereflexi a možnosti, podívat se na život z jiných úhlů. První člověk, kterého jsem si pro tento účel vybrala, je můj dlouholetý kamarád, autor knihy "Wicca, první zasvěcení" Jakub Achrer alias Zahrada. Již brzy :)


Jahodovo-melounové Daiquiri

13. května 2015 v 14:43 | Amálka |  > Amálka za barem
Ze všech míchaných nápojů, toto jest jednoznačně můj největší favorit :-) Sladkokyselá svěží chuť ovoce nikoho neurazí a ještě jsem nepotkala člověka, kterému by Daiquiri vyloženě nechutnalo. Vynikající je jak alko, tak i nealko verze a koktejl můžete připravit nejen z jahod, ale i např. z kiwi, melounu, ananasu, banánu, manga, malin či různých kombinací těchto druhů. Záleží na tom, co máte rádi. Já zde uvedu mojí oblíbenou variaci z jahod a medového melounu a trošky banánu.

Nápoje níže jsme namíchali ve škole s prváčkama SŠ během včerejšího barm. semináře

Modlitba k výročí konce války/My peace prayer

9. května 2015 v 18:47 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Včera tomu bylo přesně 70 let od konce druhé světové války, tak jsem se rozhodla uctít památku hrdinů krátkou, ale upřímnou modlibou. Je celá v angličtině, jelikož mi to v ní zní zkrátka líp :-) Pod ní samozřejmě najdete i překlad.