Červen 2015

Krabí koktejl

29. června 2015 v 11:46 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Tento předkrm miluje moje sestra a mamka. Je rychlý, hezky barevný a osvěžujcící. Vynikající na léto! Já osobně si dávám vegetariánskou variantu bez kraba a je to také dobré. Místo tyčinek lze použít tvrdý sýr, nakrájený na kostičky, např. eidam nebo grilovaný kozí sýr s bylinkami. Koktejl se podává buď s s čerstvou banketkou nebo toustovým chlebem, překrojeným na trojúhelníčky.

Kaileen - patronka kraje

23. června 2015 v 16:08 | Amálka |  > Moje zážitky s nehmotnými bytostmi
V tomto příspěvku popisuji svůj zážitek s přírodní ochrannou bytostí, která má velmi jasné a čisté vyzařování. Nezveřejnila jsem ho hned, protože jsem k němu původně chtěla nakreslit i obrázek. Pořád se mi do toho ale nechtělo, tak jsem si nakonec řekla, že to nebudu lámat přes koleno a rozhodla se, že podobu Kaileen nechám na Vaší představivosti a fantazii.

Lindsey jede!

16. června 2015 v 11:12 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Na téhle písničce poslední dobou fakt ujíždím. Je úžasně energická a vždycky mě zaručeně nabije. Líbí se Vám? Ke klipu ani není co dodat, prostě pecka :)


O Lindsey už jsem dříve psala zde.

Souboj Titánů 2010 :)

15. června 2015 v 14:34 | Amálka |  > Neptej se proč
23.3.2013
Tento starší zápis z deníčku si prostě neodpustím a musím ho zde postnout. Pravděpodobně Vám to nepřijde tak vtipné jako mě, ale co už :) Jako fanoušek nesmrtelného filmu - starého Souboje Titánu (1981), jsem se na nové zpracování v roce 2010 velmi těšila, ale nakonec mi jen stačilo shlédnout trailer a do kina jsem znechuceně ani nešla. Rozdýchala jsem to až po 3 letech, kdy jsem po opravdu dlouhém odkládání pod lehkým nátlakem shlédla hned po sobě oba díly. Byla jsem zrovna nemocná, tak jsem měla čas. Film je sice dost trapný, ale ne dostatečně na to, aby to bylo k smíchu. Nakonec toho ale nelituji, protože pár dní na to, jsem se v práci na ČSFD neuvěřitelně pobavila a nachlámala nad recenzemi obou klenotů. Párkrát jsem dokonce dostala za barem takový ten záchvat smíchu, kdy nemůžete přestat. Zákazníci si asi museli myslet, že jsem zhulená nebo nalitá. Předem se omlouvám za pár vulgarit v textu, ale bez nich to prostě tentokrát nešlo :)

Concrete Angel

14. června 2015 v 13:21 | Amálka |  > Vzkazy
Příběh slečny Katky, která napsala ve středu na svůj blog článek na rozloučenou, se mě hluboce dotkl. Ubližování dětem je pro mě něco nepředstavitelného, přesto se to neustále děje. Pevně věřím, že poslední přání autorky bylo, aby se nad jejími slovy zamyslelo co nejvíce lidí a třeba to i někomu otevřelo oči. Odkaz na blog: Kroky osudu

Tuto emotivní baladu posílám všem, kteří si Katčin odkaz přečtou. Vypráví nejen o zneužívání dětí, domácím násilí a šikaně, ale zejména o tom, jak je velice důležité neignorovat nenápadné příznaky.


"Milá Kaťo, modlím se za Tvou duši a věřím, že už je Ti dobře..." Amálka

Co je to svoboda?

12. června 2015 v 15:32 | Amálka, JMB |  > Moudra, nápady a jiné
Na úvod tohoto článku si zkuste udělat malý test. Je sice dost starý, ale možná ho neznáte. Přečtěte si pozorně zadání a alespoň na 5 minut se nad řešením opravdu zamyslete. I když je to zdánlivě nepodstatné, fakt zda výsledek rozluštíte či nikoli, o Vás hodně vypovídá. Pokud se nakonec necháte podat, nic si z toho nedělejte, já na to taky nepřišla :) Měla jsem přemýšlet déle, teď mě to trošku mrzí.
Zadání: dokážete spojit tečky na obrázku jedním tahem, když máte k dispozici 4 čáry?


Labuť symbol věrné lásky a čistoty

8. června 2015 v 21:54 | Amálka |  > Z přírody
Jak působivý pohled vznikne, když se labutě dotknout svými krky a vytvoří tak dokonalé srdce. Už jen pozorování těchto ptáků přináší jakýsi vnitřní klid a vyrovnanost v duši a pro jejich krásu a přirozených půvab, jsou považovány za věčný zdroj inspirace k umělecké tvorbě. Jakmile Vám jednou vstoupí do života a objevíte jejich hloubku, nepřestanete žasnout!


Výběr oblíbených salátů

4. června 2015 v 16:26 | Amálka |  > Amálka za plotnou
V tomto článku nabídnu výběr mých oblíbených letních salátů, které jsme dnes ráno připravovali během gastronomického cvičení se žáky SŠ ve škole.