Souboj Titánů 2010 :)

15. června 2015 v 14:34 | Amálka |  > Neptej se proč
23.3.2013
Tento starší zápis z deníčku si prostě neodpustím a musím ho zde postnout. Pravděpodobně Vám to nepřijde tak vtipné jako mě, ale co už :) Jako fanoušek nesmrtelného filmu - starého Souboje Titánu (1981), jsem se na nové zpracování v roce 2010 velmi těšila, ale nakonec mi jen stačilo shlédnout trailer a do kina jsem znechuceně ani nešla. Rozdýchala jsem to až po 3 letech, kdy jsem po opravdu dlouhém odkládání pod lehkým nátlakem shlédla hned po sobě oba díly. Byla jsem zrovna nemocná, tak jsem měla čas. Film je sice dost trapný, ale ne dostatečně na to, aby to bylo k smíchu. Nakonec toho ale nelituji, protože pár dní na to, jsem se v práci na ČSFD neuvěřitelně pobavila a nachlámala nad recenzemi obou klenotů. Párkrát jsem dokonce dostala takový ten záchvat smíchu, kdy nemůžete přestat. Zákazníci si asi museli myslet, že jsem zhulená nebo nalitá. Předem se omlouvám za pár vulgarit v textu, ale bez nich to prostě tentokrát nešlo :)Souboj Titánů 2010 - kdo ví, o čem je řeč? Stručně k filmu…
Tragédie antických rozměrů, prozatím nejlepší akční výplach mozku, takže chcete-li si na necelé 2h odložit mozek, jupí! Kdybych chtěla něco kritizovat, mohla bych šáhnout do kterékoliv minuty stopáže, nicméně chovám opravdu hluboký obdiv k hlavním hercům, kteří dokáží hrát v něčem tak retardovaném a tvářit se jako by to byl Shakespeare. Eduard Petiška se musí obracet v hrobě, i když po druhém díle už alespoň s menší frekvencí. Perseus mlátí potvory všech velikostí, aby na konci zabil tu největší, která dělá stejný ho*no, jak Kraken. Možná si ani nevšimnete, že ve filmu se objeví asi ta nejnenápadněší romantická vlnka v dějinách kinematografie, Perseus je duševně rozpolcený puberťák, černej Pegas mě dostal, Bubo se válí kdesi v haraburdí, bohové obývají interiéry jak z laciného pornofilmu a Andromeda se chce pragmaticky nechat sežrat. Celý film by se dal shrnout do schématu: "někam jdu - zabiju příšeru - získám indicii - jdu dál…" A potápění v brnění, stejně jako souboj s bájným Minotaurem jsem jako neviděla... Co dodat... kdybych byla Titán, tak po tomhle filmu se taky hněvám!


To nejlepší z recenzí diváků na ČSFD:
- Kdyby tam tak ve dvacátý minutě napochodoval kačer Donald s kotlíkem v ruce a dudlíkem v trenkách, možná bych u toho neusnul.

- Nabroušený trajler mě přiměl dát po chabé jedničce šanci dvojce. Chyba!

- Vemte seriál Herkules s Kevinem Sorbem a nacpěte do něj lepší herce a efekty a máte tenhle film. Jsou tam megahustý příšery, ale mám pocit, že se z toho dá vyždímat víc. Třeba Kraken se jen tak vynoří a čau.


- Dialogy Fiennese s Neesonem připomínají hraní Macbetha během besídky v mateřské škole (hned po té "O velké řepě")

- Tenhle film je tak hloupý jako je zbytečný, všechno co je v tomto filmu je špatně.

- Hollywood si dělá z řecké mytologie megakozy.

- V podstatě jediné, co mě pobavilo, byl Bubo v bedně.

- Tvůrcům bych přál aby nějaké podsvětí existovalo a oni se tam dostali.

- Je to zvěrstvo, při kterém Vám ani poprcorn nechutná!

- Hrůzostrašná slátanina, která skáče z jednoho na druhý tak strašnou rychlostí, že děj je ta tam. Scénář tak příšernej, že jsem chvílema nevěděl, jestli nemám začít brečet.

- Nechci vypadat jako rasista, ale odkdy je Pegas černej?


- Celý film spoléhá na to, že v jedné části budu obdivovat horu nabušených svalů a druhé si sednu na prdel z těch úža príma kůl tričků a kotrmelečků kamer.

- V sále nás bylo všehovšudy deset, přičemž jeden obzvláště nervózní chlapík v půlce filmu odhodil popcorn a se slovy "taková pí*oina" odešel. Rcht měl, ten muž...

- Oproti bandě pozlacených pablbů z Olympu by byla stylová i černá propiska s logem společnosti prodávajícící ponožky.

- Je to sled scének, které spolu někdy téměř vůbec nesouvisí a nenavazují. Souboj Titánů je chaotický road movie, postavy mají jen pochybnou motivaci ke svým činům, sem tam se někdo popere nebo zapíchne monstrum, zcela bezdůvodně se objeví postava, která zase zmizí, no a pak je konec. Ani technicky nic moc, měl jsem celou dobu pocit, že se dívám na celovečerní díl Xeny. PS: A co měla znamenat ta Medúza??? Já myslel, že to má být obluda!


- Když jsem stál s pár přáteli po projekci před kinem, někdo kolemjdoucí prohlásil pěknou věc, cituji "i kdyby to bylo v 5D, sra*ka bude sra*kou", tahle věta naprosto vystihla celou hodinu a půl strávenou v kině.

- Vypadalo to, jak kdyby si partička homoušů chodících dvakrát denně do solárka řekla, že je na čase se na chvíli přestat opalovat a jít nakopat prdel bohům. Výběr herců je první slabina, vůbec celá parta je jeden velkej úlet. Dva z nich vypadají, jak kdyby ještě těsně před jejich narozením nebylo rozhodnuto, zda to budou holčičky nebo kluci a podle toho nakonec vyšli na svět, další dva vypadají jako důchodci, kteří si musí hraním ve filmech přivydělávat na důchod.


- Byl by to dobrý film, kdyby se provedlo pár změn: Kraken by potřeboval rovnátka, Pegas přetřít, Andromeda prokrvit, scénárista dostudovat, kameraman stativ, režisér trojzubcem po hlavě a Medúza zakrýt ksichtidlo

- ...ani toho Krakena nebyli schopni pořádně vypustit!

- Vidět závěrečné titulky bylo doslova vysvobozením.

Nicméně každý film si ale najde své fandy! :-D Zde je komentář slečny, která dala snímku plný počet hvězdiček:
- Ze všech stran slyším jen posměch a neúctu k tomuto filmu, ale uznání a obrovská chvála jsou na pravém místě. Tento snímek je dokonalý v každém směru, přesně jako jeho předchůdci, se mu nedá nic vytknout, a kdo říká něco jiného, tak ať se podívá znovu a zkusí otevřít oči!"
pozn. dívce s tímto komentářem bych doporučila: "už to nehul děvče a podívat se na to znovu? Brr!"


Viděli jste tento film? Co na něj říkáte vy? :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Van Vendy Van Vendy | Web | 18. června 2015 v 22:38 | Reagovat

Tento film jsem viděla v na HBO, do kina jsem na to nešla a ušetřila sto šedesát korun (v tomhle případě by to byly opravdu promrhané peníze). Souboj Titánů 2010 jsem nebyla schopna vidět v celku, odbíhala jsem ke kafi a občas zasedla k počítači, zkrátka mě moc nebavil. Připadlo mi to jako přemíra akce a efektů na úkor příběhu. Přitom příběh byl v podstatě podobný jako předchozí (ale jenom v něčem, základní odchylky tu byly). A musím říct, že mám daleko radši původní verzi, i když trochu naivní, přesto poctivě řemeslnou po stránce efektové a solidně stavěnou po stránce příběhu. V předchozí verzi to mělo svou logiku, Andromeda měla být obětovaná, protože bohyně byla uražena Andromedinou matkou, cesta za Medúzou byla dost napínavá a prošpikovaná nebezpečím, Medúza celkem zákeřná ženská, která byla prostě mrcha a jako mrcha se chovala, a příběh měl nejen napětí a romantiku, ale také důstojnost.
Některá remake by se neměla nikdy natočit.

2 Barča Berry Barča Berry | 25. června 2015 v 8:00 | Reagovat

:-) Pravda, tenhle remake stojí za velký kulový!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama