Červenec 2015

Rybízová jogurtová bublanina podle Svatojánky

28. července 2015 v 9:12 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Jelikož jsem doma měla velkou zásobu rybízu, upekla jsem k snídani bublaninu. Vsadila jsem na jistotu a našla si recept od kuchařky ze Svatojánu. Pokud tuto báječnou paní neznáte, moc doporučuji navštívit její webové stránky popř. fcb. Celý recept, podle kterého jsem pekla, naleznete zde.


Brambory pečené v alobalu

22. července 2015 v 23:43 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Tento geniální a snadný recept mile překvapí nejen zeleninožrouty, ale i kdejakého zatvrzelého masožravce. A neříkám to jen tak do větru, ale mluvím ze zkušenosti. Už několikrát se mi totiž stalo, že když se po steakové žranici oddělal gril a já si do rozpálených uhlíků hodila svoje brambory, byly posléze znárodněny ve prospěch většiny se slovy " ty brďo, to je neuvěřitelný! Lepší jak maso, fakt!" Takže, připravte se raději dopředu na to, že dáte-li někomu ochutnat, moc na Vás nezbyde. Buďte tedy prozíravý a nachystejte si raději víc než míň. Upečené brambory jsou dobré i studené na druhý den.


V lese na borůvkách

19. července 2015 v 0:58 | Amálka |  > Z přírody
Minulý vikend jsem byla na návštěvě u babičky v Jižních Čechách a vyrazila se strejdou a tetou do lesa na borůvky. Byla jsem naprosto ve svém živlu, jelikož už je to fakt dlouho, kdy jsem naposled měla v ruce česák! Užila jsem si nejen samotný sběr ale i následné hodování. Byly nejen koláče, ale i borůvkové knedlíky a lívanečky. Poslední zmiňované se ale snědly tak rychle, že jsem ani nestačila udělat fotku :) Fotodokumentace zde:

Plný česák - tak to má být!

Andělská lekce, jak se zbavit strachu

9. července 2015 v 12:06 | Amálka |  > Moje zážitky s nehmotnými bytostmi
8/7/15
Cestou z čajovny jsem cítila silné andělské vedení. Můj ochránce šel po mém levém boku a hřejivý stisk v mé dlani byl natolik zřejmý, skoro jako by mě za ni držel nějaký můj přítel. Téměř vždy, při tak silném kontaktu hmatatelně cítím, jako by mi v tu chvíli narostla obrovská bílá křídla, která symbolizují jeho bezmeznou ochranu a lásku.

Tušila jsem, že dnes zažiji něco neobyčejného. Hned po příchodu domů jsem po rychlé sprše zalehla do peřin a nechala se unášet přílivy vyšších, andělských energií, které se projevovaly jemnými doteky na tváři a v mých vlasech. Do vědomí se mi začaly vyplavovat dávné vzpomínky z dětství. Ležela jsem v malé postýlce a přímo přede mnou pozorovala na šňůře různá zvířátka, kolem kterých poletovaly zářivé jiskřičky, kterých jsem se snažila dotknout prstíkem. Vždy, když se mi podařilo světélko "chytit" a ucítila jsem v ruce mírné mravenčení, šibalsky jsem se zakřenila. Usmála jsem se i teď, sama pro sebe a na moment opět splynula s malou holčičkou, kterou jsem kdysi bývala.

Čarování s jahodami

4. července 2015 v 19:18 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Jahody, mňam! Poslední dobou je jím skoro pořád. Aby taky ne, vždyť je právě jejich sezóna! Včera jsem si k obědu dopřála dukátové buchtičky a dnešní ráno jsme společně s rodinou uvítali čerstvými lívanečky. Dali byste si? :-)

Lívanečky se zakysanou smetanou a jahodovým pyré