Ispirato da Italia - Alice Rossi, Vlado Kníž

20. srpna 2015 v 19:29 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
Nedávno jsem vyrazila do knihkupectví s jasným záměrem. Na kuchařku ze Svatojánu od Evi Francové se chystám už dlouho, ale k mému překvapení ji právě neměli na skladě. No jo, to jsou ty nevýhody maloměsta. Jelikož jsem ale byla na knihu natěšená, řekla jsem si, že se alespoň trochu porozhlédnu po obchodě a zaženu zklamání prolistováním jiných titulů o vaření.


Jen co jsem zabrousila k příslušnému regálu, do oči mi padla sympatická knížečka menšího formátu s příjemnou hnědou-bílou čtverečkovanou vazbou, připomínající chalupářský ubrus. Ještě než jsem dočetla název "Ispirato da Italia, všichni ke stolu" už jsem držela knihu v ruce a se zájem v ní začala listovat. Netrvalo dlouho a bylo jasné, že do regálu ji už nevrátím. Z knihy doslova dýchá nejen láska k italské kuchyni, ale i k celkovému životnímu stylu v této zemi a místním obyvatelům. Použité fotografie perfektně korespondují s textem a každá stránka Vás doslova okouzlí.

Není to jen obyčejná kuchařka, ale kniha, která má duši a svůj příběh. Původně prý byla napsaná jen pro přátelé, ale časem si získala velkou oblibu, a tak se dostala i na knižní pulty. Recepty jsou psané jednoduše a přehledně, což mám ráda a navíc jsou stručně doplněny informacemi o místních surovinách a typických produktech. Kromě skvělého výběru receptů tu najdete i něco málo o tom, jak Italové slaví Velikonoce či Vánoce, jaké jsou nejčastější omyly o Italském jídle a zajímavé postřehy z historie. Už jsem měla možnost si doma 3 recepty vyzkoušet a povedly se na jedničku. Takže - pokud máte rádi Italskou kuchyni, tato kniha by Vám neměla chybět.

Základem dobrého jídla je tradice, poctivost a čerstvost
zdroj obrázku + recenze prima fresh

Varování prima fresh - Pozor! "Nadšení sálající ze stránek je nakažlivé."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Intuice Intuice | E-mail | Web | 21. srpna 2015 v 8:18 | Reagovat

Díky za recenzi. Mám ráda knížky, které jsou ze života, o to jsou upřímnější. Jistě bude dobrá, poohlédnu se po ní v naší knihovně. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama