Říjen 2015

Naše záchrany zvířat :)

25. října 2015 v 15:02 | Amálka |  > Domov a rodina
Přítel se dneska vrátil z chovatelského trhu s podezřele nabitou kapsou. Když z ní po chvilce vykoukla chundelatá hlavička, s klidem dodal "Chtěli jí dát sežrat hadovi, tak co jsem měl dělat? ...a navíc za dvacku, nekup to!" :)

Máte nějaké typy na jméno?

Zelda´s Lullaby na okarínu

23. října 2015 v 16:46 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Už jsem dlouho nepřidala žádný hudební příspěvek, tak to musím napravit. Tentokrát jsem si vybrala poměrně známou, jednoduchou melodii z japonské animované video hry The Legend of Zelda, pod názvem Zelda´s Lullaby (Zeldina ukolévavka).


Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny

21. října 2015 v 19:26 | Amálka |  > Amálka za barem
Musím se Vám k něčemu přiznat. Jsem totálně závislá na čerstvých šťávách a už více než pět let vypiju minimálně 1 litr šťáv denně. Na mém zdraví a prý i na mladistvém vhledu je to velmi znát. Teď jsem měla pár měsíců odšťavňovač mimo provoz, tak jsem byla naprosto zoufalá a měla opravdu těžký absťák. Obden jsem se tedy stavovala v Kauflandu na fresh baru, kde jsem doplňovala alespoň svou minimální dávku 0,5l :) Celkem se mi to prodražilo, ale určitě nelituji. Jakákoli investice do zdraví není nikdy promarněná.


Maminčin hruškový koláč

19. října 2015 v 17:04 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Tento báječný koláč peče s oblibou moje maminka. Je velice jednoduchý, a proto jsem si od ní tentokrát vzala recept a příště ho vyzkouším sama. Chutná podobně jako cheessecake a ovoce do něj se dá kombinovat podle toho, co zrovna doma máte. Mě osobně chutná nejvíce s jablky. S hruškami je ale také výborný, jen více sladký.


Lahodná ranní snídaně

17. října 2015 v 20:01 | Amálka |  > Amálka za barem
Je to zhruba 3 týdny, co se moje mamka dala na zdravou výživu. Rozhodla se, že jednou pro vždy překope svůj nezdravý jídelníček, vyházela tedy z ledničky vše, co tam nepatřilo, našla si vhodného poradce a začala nakupovat jen ve vybraných obchodech. Když jsem jí včera večer přijela na víkend navštívit, nestačila jsem se divit. Mamka už 3 týdny neměla maso ani žádný alkohol! Vidíte? Nikdy není pozdě začít :)

Proč ale tento článek vlastně píšu. Po ránu mě vzbudil zvuk mixéru. Vstala jsem tedy a šla se podívat, co to mamka vyrábí. Hustý vločkový koktejl mě překvapil nejen vzhledem, ale i naprosto fantastickou chutí. Nejdřív jsem si myslela, že mě nezasytí, ale mýlila jsem se. Ještě dlouho potom jsem neměla hlad. Pokud tedy chcete někdy udělat prima obměnu, určitě ho vyzkoušejte.


Kniha "Přežít s vlky"

15. října 2015 v 17:42 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
Kniha, kterou v tomto článku doporučuji na mě hluboce zapůsobila. Četla jsem ji už před lety, ale když jsme se nedávno stěhovali, ocitla se mi opět v ruce. Jak jsem tak listovala stránkami, dostala jsem úplně chuť znovu se do ní zakousnout :) Já válečné knihy normálně vůbec nečtu, ale tato je jiná než ostatní. Příběh popisuje válku očima malé, nevinné dívenky, která si ve své dětské fantazii vysní, že najde své rodiče, ztracené kdesi v zuřící válce. Vše si dopodrobna naplánuje a jednoho dne se prostě vydá na cestu... Text je psaný velmi jednoduše, jakoby jste malé Mishe právě naslouchali a není proto vůbec těžké se do něj vžít. Častokrát u něj ukápla slza, protože jde o velmi emotivní a dojemné vyprávění.


Zpívající herci a herečky

14. října 2015 v 19:58 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Poslední dobou blog trošku zanedbávám kvůli hromadě práce. Dneska mám ale narozeniny, tak se jen tak flákám a nic nedělám. Sedím tu u PC, popíjím lahváčka Starobrna a přítel mi mezitím vaří slavnostní večeři :) Než bude hotová, řekla jsem si, že napíšu takový krátký článek na odlehčenou. Možná jsem to tu už někde zmiňovala, ale miluju hudební filmy a obdivuji herce a herečky, kteří nepotřebují playback. Dneska tu uvedu pár mých absolutních špiček.

Noční setkání a ranní červánky

6. října 2015 v 19:20 | Amálka |  > Moje zážitky s nehmotnými bytostmi
Šla jsem sama po pěkné lesní pěšině. Ve vzduchu byla cítit ranní rosa a právě ve chvíli, kdy mezi stromy začaly prosvítat první paprsky slunce, uvědomila jsem si, že jsem ve snu. Znovu jsem se rozhlédla po té krásné lesní scenérii, topící se v jemném mlžném oparu a zhluboka se nadechla. Poté jsem raději začala ihned jednat, aby si sen nerozpadl a podařilo se mi ho zhmotnit na astrální rovině, jako se mi to povedlo i naposled. Sundala jsem si rychle holiny a podívala se na své nohy, které se nyní zarývaly do chladné země. Ihned jsem ucítila chlad. Následně jsem se zadívala na ruce a postupně procítila i celé své tělo. Šlo mi to nyní o poznání lépe i rychleji než minule.