Ve snu mě navštívil Satan II.

24. listopadu 2015 v 22:20 | Amálka |  > Moje zážitky s nehmotnými bytostmi
Dnes navazuji na předešlý článek o mém podivném snu, ve kterém mě navštívily temné síly a snažily se mě zlákat na svoji stranu. Nedala jsem se a místo toho o tom napsala článek :)

Sen II.
Ocitla jsem se ve zvláštním prázdném prostoru, který zaplňovala spousta malých obrazovek a na každé z nich jsem si mohla prohlédnout jiný příběh. Vesměs se jednalo o úspěšné lidi, vždy vynikající v určité oblasti. Zaregistrovala jsem na nich například krásné modelky, horlivé akcionáře na burze, významné politiky i obchodníky. Jak jsem procházela místností a dívala se, po chvíli mě zaujal jakýsi obraz mladých lidí hrajích golfový turnaj. Sledovala jsem nejen hráče, ale i jejich diváky. Na první pohled bylo patrné, že se jedná o vybranou společnost, snobskou smetánku. Zničehonic do děje vstoupila atraktivní žena v modrém kalhotovém kostýmku. Podívala se směrem ke mně, a když plně upoutala mou pozornost, představila mi svůj podnikatelský záměr.


Obrazy se rychle měnily a během chvilky jsem měla hlavu doslova nadupanou informacemi. Jednalo se o návrhy oblečení. Od střihů, přes marketingovou strategii, vhodné dodavatele až po cenovou kalkulaci a uvedení na trh. Nejvíce mě zaujal naprosto úchvatný klobouček, který byl ležérně sportovní, ale zároveň velmi elegantní. Pořád ho mám do nejmeších detailů před očima. Jakmile jsem na něj zaměřila svou pozornost, hlavou se mi míhaly různé varianty barev, střihů i možností, jak si pod něj upravit vlasy. Bylo to opravdu úžasné! Narazila jsem na nekonečný kanál neomezených možností a tvůrčích nápadů. A toto byl jen jeden z nich. Následně jsem spatřila samu sebe, jak se bezstarostně opaluji na přepychové jachtě, nic mě netíží a vnímám jen svěží vánek a slaný nádech moře. Cítila jsem se neuvěřitelně volně, lehce a užívala si nádherného života v přepychu.

Ještě chvíli jsem se kochala lákavou představou, než se má pozornost přenesla na velkoplošné plátno nalevo od obrazu. Byl na něm neodolatelně pohledný, sportovně oblečený mladík s vážným výrazem ve tváři. I když jsem předem vytušila, o koho se jedná, nedokázala jsem se na něj neusmát. Necítila jsem vůči němu sebemenší obavu, ba právě naopak. Jeho společnost mi dělala dobře. Když mi posléze úsměv opětoval, zalil mě pocit štěstí. Tak nepatrné gesto jako je lehké pozvednutí rtů a věděla jsem, že bych ho v tu chvíli nejspíš následovala kamkoli. Jakoby někdo dokázal do nejmenších detailů odhadnout vše, co se mi na mužích líbí a koncentroval to do jedné osoby. Říká se, že když chcete někoho získat na svou stranu, v nejlepším se má přestat a nechat toho druhého přemýšlet. A přesně to se stalo. Oba jsme věděli, že kostky jsou vrženy a další tah je na mě. Stačí jen chtít, jak prosté! Jsem si jista, že znovunapojení na tuto entitu by bylo více než snadné.

Když jsem se záhy probudila, skutečně mě to přimnělo k zamyšlení. Jak rafinovaně přímá nabídka, pomyslela jsem si. Jeden by měl za to, že naprosto jasně ví, do čeho jde. Nikdo ale neřekl, co za to... Že by mi něco uniklo? Ano! Jednu věc si totiž lidé všeobecně neuvědomují. Většina si totiž myslí, že jsou to právě oni, kteří by narozdíl od ostatních dokázali mít úspěch a peníze pod kontrolou. Jak ale může mít člověk cokoli pod kontrolou, když nemá moc ani nad vlastními myšlenkami? A nejsou to právě naše myšlenky, které tvoří naši budoucnost? Možnosti jsou tedy jen dvě: buď má člověk život pevně ve svých rukou nebo je něčí loutkou. A peníze, pokud jich je hodně, mají svou vlastní vůli - vždy budou, podobně jako Frodův prsten, sloužit jen jenomu pánovi :)

"Čím více se člověk zaplétá do spleti cizích představ, tím více je řízen a ztrácí sám sebe."

"Pokud nechceš ztratit svou duši, spoléhej se sám na sebe!"


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Barča Berry Barča Berry | 25. listopadu 2015 v 13:36 | Reagovat

Zajímavá zkušenost i námět k zamyšlení. Píšeš pěkně.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama