Prosinec 2015

Scarborough Fair na irskou píšťalu

31. prosince 2015 v 18:35 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Pod stromeček jsem dostala tuto krásnou irskou píšťalu neboli "irish tin whistle" v tónině D. Oproti zobcové flétně má jen 6 otvorů a naučit se na ní je podle mě celkem snadné.


Hudební inspirace

30. prosince 2015 v 14:04 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Venku je nádherně a já jsem nemocná. Dala se do mě pořádná rýma a zimnice, tak mi zbývá jen ležet a marodit. Ach, jo :-( Vůbec mě to nebaví a nejradši bych místo toho vyrazila ven. No, co se dá dělat. Nemám dnes energii napsat něco duchaplného, tak přidávám alepoň pár písniček, které se mi strašně moc líbí a pouštím si je poslední dobou furt dokola.

První kousek je přímo nabitý energií! Děvčata to umí rozjet, hudba je očividně baví a ta irská flétna je úplně boží!

Kde se nachází mysl při AC?

13. prosince 2015 v 9:32 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Většina lidí má za to, že pokud astrálně cestuje, mysl se nachází mimo tělo. Já zastávám názor, že tomu tak úplně není a v dnešním článku se to pokusím vysvětlit proč. Jedná pouze o mé domněnky, takže článek prosím neberte jako dogma a udělejte si názor sami.

Aby se totiž mysl mohla nacházet mimo tělo, musela by se nejprve stabilně nacházet v těle. To ale není pravda, protože mysl zaplňuje veškery prostor a dokáže tak být na více místech zároveň. Lidské tělo funguje jako jakýsi koncentrovaný shluk energie, který neustále vysílá a přijímá vjemy a transformuje je do představ, myšlenek, slov a konkrétních činů. V podstatě zesiluje energii, protože jí dává jasnou podobu. Myšlenka nezná vzdálenosti a je dokázáno, že mozek nerozlišuje mezi sněním a bdělostí. Za realitu považuje vše, co se momentálně odehrává. Protože má člověk tendence vše od sebe neustále oddělovat, vytvořil pojmy jako "Já", "Vyšší Já" ap., ale tyto označení jsou pouze zdánlivé, jelikož vše je jedno - celek neboli živá mysl, ze které vše vychází.

Smažené tvarůžky a cuketa s křupavými bramborami

10. prosince 2015 v 19:10 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Posledni dobou opět moc nestíhám přispívat. Mám sice v záloze pár rozepsaných článků, ale pořád nějak ne a ne je dokončit. Vánoční pohodička se už ale kvapem blíží, tak si jistě udělám víc času a doženu to. Jinak děkuji všem věrným čtenářům, co sem denně nakouknou, i přesto, že momentálně jiné blogy moc nenavštěvuji. Jak bude ale víc času, tak si k tomu sednu.

Aby tu řeč nestála, přidávám dnes kuchařský tip, který jsem měla před chvílí k večeři. Já tvarůžky naprosto zbožňuji! Naučila jsem se na ně na v Olomouci, kde jsem dlouho bydlela a je to tam prostě taková klasika. Dá se říct, že mám na nich přímo závislost. Můžu je jak studené na chlebu s cibulkou a chilli, tak osmažené v těstíčku, bramboráku nebo v trojobalu.

Dnes jsem si je pro jistotu připravila v trojobalu, to mi nikdy nevytečou. Je důležité je před smažením pořádně vychladit. Poté se obalí v mouce a 2x ve vajíčku a strouhance. To samé udělám i s cuketou a pak vše společně osmažím na pánvi. Zbývá už jen na máslíčku opéct brambory a podávat s čerstvou zeleninou, zakápnutou olivovým olejem. Já si tentokrát dopřála rajčátko, okurku a trochu sladké a pálivé papriky. (a posléze jsem si na talíř přidala ještě kousek zdravotní majolky :)

Dobrou chuť! :)