Leden 2016

Makovec s kokosem a ořechy

23. ledna 2016 v 19:49 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Pokud máte rádi mák, dnešní příspěvek je určený právě pro Vás. Dneska jsem k snídani upekla snadný a chutný moučník a o recept se s Vámi podělím. Makovec neobsahuje žádné máslo a přesto je díky kokosu a ořechům šťavnatý. Příprava je snadná, když nepočítám pečení, zabere asitak 5 minut.


Jak na suchý kašel

23. ledna 2016 v 14:55 | Amálka |  > Z přírody
Tři týdny mě trápil suchý, dávivý kašel a byla jsem z toho naprosto vyřízená. Začalo to už na Silvestra a postupně se to zhoršovalo až k silným záchvatům, kdy se člověku zvedá žaludek, nemůže promluvit a slzí mu oči. Byla to prostě hrůza, nic z osvědčených receptů mi nezabíralo a po dvou týdnech jsem začala vážně uvažovat, že bych si s tím měla někam zajít. Bránilo mi to totiž i v práci, kde musím hodně mluvit. Řekla jsem si tedy, že si dám poslední týden a pokud se to nezlepší, půjdu k doktorovi.

Kousek od práce máme skvělé bylinkářství, kde mi pán doporučil průduškovou směs, kterou jsem si připravovala 3x denně a každý den po práci poctivě ležela. Jedna kolegyňka z práce dala domácí kapky z magnolie a druhá mě napájela zázvorovým čajem, ale ani přesto se to nezlepšilo. Naopak mám pocit, že zázvor, který mám jinak moc ráda, suchý kašel jen zhoršil a podráždil mi už tak vyschlou sliznici. Bylo ale dojemné, jak se o mě všichni starali a dávali mi pořád nějaké rady. Jeden kolega mi tvrdil, že kombinace horké slivovice, mléka a medu je zaručená, druhá zase, že mi určitě pomůže jablíčko, povařené s cibulí, majoránkou a medem :)

Sny o smrti, o vlasech

17. ledna 2016 v 16:55 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Nějakou dobu jsem se výklady snů moc nezabývala, ale tento víkend mi do fcb emailu přišlo víc proseb zaráz, tak jsem se do toho zase trošku ponořila. Dva sny mě zaujaly natolik, že jsem si řekla, že je uveřejním i zde, protože by se výklad mohl hodit i někomu dalšímu. Ještě jednou ale připomínám, že pokud máte často živé, symbolické sny, které pamatujetete, není vůbec na škodu naučit se je vykládat sami. Jednoduchý návod najdete zde.

Sen I.:
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda byste byla tak laskavá a vyložila mi můj sen. Sen není dlouhý, spíše mě trápí jak se blíží ten rok....je to dost let zpět, co se mi zdál. Herečka Růžičková se mi objevila ve snu a jen řekla, že budu žít do 40. Bojím se, co to znamená.

Fríský kůň - obrázky, odkazy

13. ledna 2016 v 17:54 | Amálka |  > Z přírody
Miluji koně a jako plemeno se mi jednoznačně nejvíc libí kůň fríský, který patří mezi nejstarší evropská plemena. Jeho původ sahá až do doby cca před 3 tis. lety. Je prostě nádherný - ostatně posuďte sami na následujících obrázcích a na videu. Líbí? :)


Večerní brnkání na kytaru

7. ledna 2016 v 21:26 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Aby byla trošku sranda, přidávám dneska svůj hudební projev se zpěvem a kytarou, ať tu pořád neprozpěvuji jen pejskům a morčeti. Vybrala jsem si písničku "Panenka" od Poutníků, kterou mám moc ráda. Užijte si to :)


Lord of the rings na irskou píšťalu

5. ledna 2016 v 22:52 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Irská píšťala, kterou jsem letos dostala k Vánocům mě strašně chytla. Líbí se mi její příjemný zvuk, který jako by napodoboval pohvizdování větříku. Je to krásný, jednoduše zvládnutelný lidový nástroj - pokud se tedy nepustíte do rychlých irských písní, které vyžadují pohyblivé prsty hodně trénování. Věřím ale, že jestli to někdy zvládnu, bude to stát zato! Dnes přidávám o dost jednodušší skladbu - Theme song z Pána Prstenů, což je tak známá melodie, že ji zná snad každý. Je to zase jen takovéto pískání podle paměti, takže to asi nebude úplně echt, ale co, tepr se to učím. Vím, že tyto hudební příspěvky nejsou ještě žádná sláva, ale i tak jsou pro mě přínosné, protože mě nutí cvičit :)


Hokus pokus s telepatií

4. ledna 2016 v 19:57 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Nedávno jsem si v jedné skupině o astrálním cestování přečetla dotaz, který mě přivedl k zamyšlení. Jakýsi Petr položil otázku, proč nikdo není schopen podat důkaz o AC, když Američani nabízejí za prokázání až 25 mil. korun. Vzpomněla jsem si, že jednu dobu probíhal pokus i u nás v pražském obchodním centru. Do trezoru byl umístěn neznámý předmět a dotyčný, který by uhodl, by získal nemalý finanční obnos. Nevím, jestli se někdo přihlásil, ale částka tenkrát vyplacena určitě nebyla. Proč tedy lidé, kteří zvládají AC nevyužijí příležitosti?

Odpověď je celkem jednoduchá. Naše hmotná realita totiž neodpovídá astrální sféře. Astrál je svět našich představ, snů a projekcí a snažit se v něm určit nějaký předmět je stejné jako hledat jehlu v kupce sena. I tak ale věřím, že to není nemožné. Párkrát se mi např. málem povedlo uvidět čísla sportky pro následující tah, ale nutno dodat, že i př AC existuje jakási ochranná "stopka", která Vás prostě za určitou mez nepustí, i když jste perfektně koncentrovaní.

Jak jsem tak nad tématem uvažovala, napadlo mě, že mnohem jednodušší než určit cílový předmět by bylo spojit se s něčí myslí a získat z ní informace. Rozhodla jsem se tedy provést malý pokus. Když jsme včera odpoledne jeli s přítelem z Valašska, dala jsem mu za úkol, ať si na chvíli živě představuje naprosto JAKÝKOLI konkrétní předmět či osobu, chvíli ji podrží v mysli a nic mi nenaznačuje. Poté jsem ho upozornila, že mi může trvat i pár týdnů než se mi podaří se s ním v astrále spojit, tak ať na předmět hlavně nezapomene a podvědomě ho nijak neblokuje. Bylo vidět, že se opravdu pár minut pekelně soustředí a poté jsme změnili téma.