V náruči světla - Betty J. Eadieová

18. února 2016 v 17:46 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
V dnešním článku bych Vám chtěla doporučit knihu V náruči světla - duchovní pouť do nebe, kterou jsem si tento týden "náhodou" koupila a přečetla ji za jeden jediný večer - to už se mi tedy dost dlouho nestalo :)

Oficiální text:
Americký bestseller V náruči světla se dělí se čtenáři o poznání, že pouze láska, porozumění, laskavost a pokora dávají našemu pozemskému bytí smysl. Žijeme proto, abychom milovali, rozdávali radost, chápali druhé a nesoudili je. Po dvojnásobném prožitku blízké smrti se autorka rozhodla sdělit světu svou podivuhodnou zkušenost, která jí přinesla pochopení smyslu života. Mimořádný prožitek natrvalo pozměnil a obohatil její myšlení i osobnost.

O autorce:
Betty J. Eadieová je matkou osm dětí a v době, kdy napsala tuto knihu, oslavila s manželem Joem čtyřicáté výročí svatby. Vyrůstala v indiánské rezervaci v Jižní Dakotě, její matka byla indiánka z kmene Lakotů a otec byl skotsko-irského původu.Můj názor:
I když jsem se v knize nedozvěděla v podstatě nic nového, hltala jsem každou stránku a určitě si ji přečtu ještě jednou. Najdete v ní spoustu skvěle formulovaných odpovědí na důležité životní otázky. Je napsaná jednoduchým, srozumitelným jazykem a ukrývá v sobě jedno velké tajemství. Není to tajemství života po smrti, ale tajemství o životě. Je to tajemství, které už všichni znáte, ale ne každý si ho uvědomuje. Tuto knihu doporučuji všem, kteří máte byť malé obavy ze smrti a zaručuji Vám, že Vás tato kniha uklidní a možná se na smrt budete občas dokonce těšit :) Betty v knize uvádí, že jde v podstatě o radostný proces transformace, o návrat domů z našeho nepřirozeného prostředí a tak to vnímám i já. Ještě bych chtěla dodat, že kniha působí opravdu léčivě a při jejím čtení jsem měla velmi vysokou rezonanci. Vnímala jsem kolem sebe také přítomnost svých andělů a viděla chvílemi i jejich záblesky. Cítila jsem, že jsou rádi, že čtu právě tyto stránky a pravděpodobně mě k ní v knihkupectví i přivedli, protože jsem s výběrem nebyla snad nikdy tak rychle hotová.

Pár úryvků na závěr:

"Ať dosáhneme v životě čehokoli, ztrácí to smysl, pokud motivem nebylo dobro druhých. Talent a schopnosti nám byly dány, aby nám pomáhaly sloužit ostatním. Pomoci bližním duchovně vyspíváme."

"Každý projev lásky má cenu, ať je to úsměv, slůvko povzbuzení, dorobnost nebo oběť. Těmito činy rosteme."

"Chtěla jsem vědět, proč existuje život na Zemi. Proč tady jsme?" - odpověď v knize :-D

"Každá tvůrčí práce začíná v srdci."

"Pokud pochopíme sílu svých myšlenek, budeme si je lépe hlídat. Pokud porozumíme strašlivé síle slov, budeme dávat PŘEDNOST TICHU"

"Představivost je klíčem ke skutečnosti."

"Šla jsem chvíli po trávě, která byla křehká, chladná, zářivě zelená a živá. Nicméně intenzita barev ve mně vyvolávala úplně posvátnou hrůzu. Něco takového tady nemáme. Když na nějaký předmět dopadne světlo, objeví se tisíce odstínů. Švětlo se nemusí bezpodmínečně odrážet. Vychází zevnitř a vypadá jako živoucí látka. Mohou existovat miliony, miliardy barev."

"Přestože každou rostlinu oblkopuje intenzivní aura, je jen velmi těžko určit, kde kvítí končí a kde začíná.....Každá mikroskopická částečka je nadána vlastní inteligencí....co teď sídlí v květině, může se později stát kouskem něčeho jiného - a stejně živého."

"...je pro nás důležtí získat duchovní znalosti, dokud pobýváme v těle. Čím víc vědomostí tady získáme, tím větší a rychlejší bude náš rozvoj tam. Kvůli nedostatku znalostí nebo víry se některé duše stávají skutečnými vězni Země."

"Nikdy nesmíme pomyslet na sebevraždu..."

"Žasla jsem, že většinou si nemoci vybíráme. Někteří i takové, které končí smrtí."

"Chápala jsem ze všech úhlů podobu toho o čem jsem přemýšlala. To přinášelo celistvost události, osobě nebo principu, jež jsem nedokázala na Zemi pochopit."

"...v buňkách našeho těla jsou obsaženy vzpomínky."

"Duch může svobodně vstoupit do matčina těla v kterékoli fázi těhotenství. Jakmile je uvnitř, okamžitě začne prožívat svou smrtelnost."

"Jakmile vyslovíme prosbu, musíme se od ní odpoutat a věřit, že Bůh má tu moc a odpoví na ni. Všechny naše potřeby zná a jen čeká, kdy ho pořádáme o pomoc.....Naše motlitby mají obrovskou moc, ale mohou být splněny, jestliže neomezují svobodnou vůli druhých."

"Ve spirtuálním světě je náš pozemský čas bezvýznamný. Bolest, jíž na Zemi trpíme, je jen okamžikem, pouhým zlomkem vteřiny vědomí v duchovní exstenci."


ZAUJALA VÁS TATO KNIHA? NEBO UŽ JSTE JI ČETLI?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ta "neviditelná" :) Ta "neviditelná" :) | Web | 18. února 2016 v 21:45 | Reagovat

Tuhle knížku jsem držela v ruce a četla jsem z ní asi 5 minut, protože se mi líbila tím tématem! Ale přeci jenom jsem musela pracovat a né číst, tak jsem ji vrátila a od té doby jsem ji nedržela v ruce. Líbí se mi ty citáty, myšlenky a tak. To je něco pro mě. A je to pro všechny, kteří hned odsuzují a nesnaží se chápat druhé.

Děkuji, za tuto krásnou recenzi obohacenou úryvky! :-)

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 19. února 2016 v 22:46 | Reagovat

Zajímavé téma, tyto knihy mám ráda :) Přiznám se, že jsem ji jenom kdesi letmo zahlédla na nějakém festivalu, ale bylo tam tolik knih a jiných podnětů, že jsem ji nějak vypustila... ale podle ukázek vypadá opravdu kvalitně :)

3 Fellien Fellien | Web | 22. února 2016 v 18:47 | Reagovat

O této knížce jsem nikdy neslyšela, ale je pravda že já už na esoterické téma moc nečtu, protože se už nedozvídám nic nového, ale i kdybych se nic nedozvěděla, vypadá to že je tato knížka plná zajímavých mouder a není na škodu číst takové věci stále dokola :).

4 Sugr Sugr | E-mail | Web | 26. února 2016 v 18:34 | Reagovat

Knížka vypadá zajímavě, kouknu se po ní, i když mi na čtení nezbývá čas, jako dárek by se šikla.:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama