Březen 2016

Statistiky blogu a nejčtenější články

29. března 2016 v 16:22 | Amálka |  > Vzkazy
Zajímalo by Vás proč nemám na těchto stránkách počítadlo návštěvnosti? Důvod je celkem prostý - nejsem schopná ho vložit :( Opravdu jsem se o to při zakládání blogu (a vlastně i párkrát potom) snažila, ale nikdy se mi to účinně nepovedlo. I když se na liště počitadlo objeví, nic nepočítá. Pokud máte ohledně tohoto nějaké rady a tipy, prosím sem s nimi, jsem ochotná to ještě raz zkusit.

Statistiky jak na horské dráze:
Tento blog navštíví v průměru cca 20-40 lidí denně, nicméně posledních pár dnů je to jak na horské dráze! Tak např. v neděli bylo na blogu 78 jedinečných návštěvníků, 379 všech návštěv a 522 zobrazení stránek, a přitom ani nevyšel žádný nový článek. A poté, hned v pondělí celá 0. HA! Tak to už se mi dlouho nestalo, musela jsem se smát. Že by šli všichni na koledu? :)


Nejčteněnější články:
Čtenáři se tu rádi vracejí ke starším článkům, proto se na špici neustále drží jen pár z nich. Mezi největší favority dlouhodobě patří:

Všem návštěvníkům tímto mockrát děkuji za přízeň a milé komentáře!

Dort ze zakysané smetany a tvarůžky ve vinném těstíčku

20. března 2016 v 20:56 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Svěží, lehký ovocný dortík s piškoty, zakysanou smetanou a ovocem. Kdo by odolal? :) Asi těžko se najde někdo kdo by tuto mňamku neznal, ale kdyby náhodou, dávám sem recept.


Ingredience:
4 kelímky zakysané smetany
2 banány
1 plechovka anananu
jahody, popř. broskve podle chuti
1 větší balení piškotů

Proměna naší Toničky

19. března 2016 v 17:08 | Amálka |  > Domov a rodina
Z našeho malého koťátka, které jsme dostali v polovině léta jako nalezence, vyrostla krásná, sebevědomá kočička. Je moc hodná, neškrábe, ráda sedává na klíně nebo omotaná za krkem a šplhá po okrasné vrbě na zahradě. I když už je dospělá, pořád si hraje a taky se nebojí psů. Mezi místními kocourky je o ní veliký zájem, chodí za ní jak mourovatý, tak flekatý a dokonce i jeden zrzek, tak jsem zvědavá na jarní koťátka :) Včera se mi podařilo udělat pár hezkých fotek, tak jsem si řekla, že je tu postnu, abyste se taky pokochali.

První foto Toničky, když jsem jí přinesla dom. Vyděšená, hladová malá kulička

The Corrs

12. března 2016 v 16:19 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Dnešní článek bude o irské skupině The Corrs, která se skládá ze čtyř sourozenců. Vždycky, když sleduji nějaký jejich hudební výkon, říkám si, že je téměř neuvěřitelné, aby byli všichni tak krásní a zároveň tak talentovaní :) Všichni čtyři umí nádherně zpívat, sami si své písně skládají a ještě dokonale ovládají minimálně jeden hudební nástroj.

Zleva:
Jim Corr: hraje na kytaru a piano
Sharon Corr: něžná houslistka
Andrea Corr: je hlasem kapely a skvěle umí na irskou píšťalu
Caroline Corr: udává tempo na bicí

Listuji památníčkem

6. března 2016 v 9:59 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Když mi bylo šest let, rodiče mi darovali památníček. Vůbec netuším, jestli něco podobného koluje ještě dnes, tak raději vysvětlím oč jde. Každé dítě mělo svůj sešítek, do kterého mu ostatní děti, rodiče a učitelé kreslili na památku obrázky a psali věnování. Většinou to fungovalo jako "výměnný obchod". Někdo Vám dal památníček, tak jste mu hned na oplátku dali zase ten svůj. Mohli jste vytvořit absolutně cokoli, pokud jste dodrželi jedno, důležité pravidlo:


Dostala jsem jich v životě opravdu hodně, ale co jsem kreslila já si bohužel vůbec nevybavuji. Ten svůj znám ale dokonale, listovala jsem jím mnohokrát a líbí se mi každá stránka. Všecky obrázky nejsou perfektní, ale jejich krása spočívá v tom, že si s nimi někdo dal tu práci. Nezažila jsem, že by někdo svůj výtvor vyloženě odflákl, protože každý asi podvědomě tušil, že památníček je něco, co přetrvá. A kdo by po sobě nechtěl nechat co nejhezčí otisk?

Aneta Langerová – Svatá Kordula

4. března 2016 v 17:11 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Dneska mi dal přítel tip na písničku od Anety Langerové, která mě fakt chytla. Když jsem ji slyšela poprvé, Anetu jsem v ní vůbec nepoznala a byla jsem fakt překvapená. Supr text, melodie, zpěv i rytmus. Aneta má sice krásný hlas, ale popravdě mi nikdy nějak extra neučarovala. Tahle skladba to ale mění :) Pokusím se ji natrénovat na kytaru.


LD&AC otázky a odpovědi

1. března 2016 v 22:20 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Občas na fcb přispívám na různá fóra o astrálním cestování, tak jsem si řekla, že tu uveřejním některé z otázek, které mě zaujaly a své odpovědi na ně. Dávám to sem jen inspiraci, jako další náhled na věc, tak to prosím neberte jako nějaké dogma. Jedná se jen o mé domněnky, založené na mé zkušenosti.

1) Zdravím,jak to je s tím astrálním cestováním? Když to někdo dobře umí,může se podívat na různé kouty světa?:)
Odpověď:
Ano, pokud to člověk umí, může se podívat kamkoli ve vesmíru.

2) Dobře, já nepochybuji, že je to všechno nesmírně zajímavé a neobyčejný zážitek... ale k čemu to je do života jako takového, čím mi to ten život obohatí, udělá lepší?A další otázka kterou si neustále kladu...pokud je možno cestovat kamkoli ve vesmíru a v čase, už dávno by toho přeci museli určití jedinci a organizace zneužít!