LD&AC otázky a odpovědi

1. března 2016 v 22:20 | Amálka |  > Deníček astrálního cestování a lucidních snů
Občas na fcb přispívám na různá fóra o astrálním cestování, tak jsem si řekla, že tu uveřejním některé z otázek, které mě zaujaly a své odpovědi na ně. Dávám to sem jen inspiraci, jako další náhled na věc, tak to prosím neberte jako nějaké dogma. Jedná se jen o mé domněnky, založené na mé zkušenosti.

1) Zdravím,jak to je s tím astrálním cestováním? Když to někdo dobře umí,může se podívat na různé kouty světa?:)
Odpověď:
Ano, pokud to člověk umí, může se podívat kamkoli ve vesmíru.

2) Dobře, já nepochybuji, že je to všechno nesmírně zajímavé a neobyčejný zážitek... ale k čemu to je do života jako takového, čím mi to ten život obohatí, udělá lepší?A další otázka kterou si neustále kladu...pokud je možno cestovat kamkoli ve vesmíru a v čase, už dávno by toho přeci museli určití jedinci a organizace zneužít!


Odpověď:
Zajímavá otázka k zamyšlení. Pro mě je AC nenahraditelný nástroj sebepoznání, svět, kde člověk může popustit uzdu fantazii, poznat své touhy a strachy. Díky tomuto pochopení fungování vlastní mysli, je pak mnohem snazší porozumět i okolnímu světu. K druhému dotazu - kdyby toho nějaké organizace nebo jedinci zneužívali, určitě se tím veřejně chlubit nebudou. A není to zase tak jednoduché jak to vypadá, jelikož astrální svět nemusí vždy odpovídat tomu, co se odehrává v hmotě. Existuje tam vše, co bylo již vytvořeno, ale také naše představy, přání a myšlenky. Naučit se mezi tím rozlišovat je velmi těžké, protože tu neexistují žádné hranice.

3) Ahoj, máte někdo negativní zkušenosti s AC? Ráda bych si o tom popovídala. Taky by mě zajímalo, jestli se někomu z vás, kteří ovládáte LD podařilo vidět určitou osobu, kterou jste chtěli?

Odpověď:
Ahoj, negativní zkušenosti - jak se to vezme :) Asi každý si zpočátku musí prožít překonávání vlastního strachu, což může být dost nepříjemné až děsivé, ale zároveň to člověka posouvá někam dál. Pokud jde o přivolání určité osoby, tak ano, podařilo se mi to i v LD i při AC, nicméně daná osoba to na vědomé úrovni nevnímala.

Jiná reakce:
LD muzes videt a delat cokoliv, je to jen sen. Jestli chces videt tu osobu, tak AC.

Moje odpověď:
LD je jen sen a AC ne? - tak s tím nesouhlasím. V obou případech jde o řízenou představivost, jen v různé hloubce. Člověk se dokáže naladit na různé frekvence a vidět nebo slyšet kohokoli i za bdělého stavu - a nemusí ani snít, ani tvořit svoji projekci. Zda je o reálné spojení nebo výplod vlastního vědomí, to už musí každý vycítit a posoudit sám.

Reakce II.:
AC a rizena predstavivost? Ja jsem mel za to, ze AC je vycestovani jemnohmotneho tela z fyzickeho...

Moje odpověď:
Vzhledem k tomu, že astrální realita nikdy přesně neodpovídá té fyzické a dá se měnit podle vlastní fantazie, se přikláním k variantě, že AC je projekce mysli. Jestli člověk opravdu vycestuje nebo ne, je podle mě úplně jedno, je to jen představa - mysl je všudypřítomná, jako celek neustále propojená se vším. Přesnější bylo říct, že jde o přechod mysli na jemnější frekvenci. Ono co je to vlastně vycestování do astrálu? Astrál je svět představ, snů, myšlenek, přání, pocitů, projekcí...proto říkám AC = řízená představivost na hlubší úrovni.

4) Povedlo se někomu dostat na místo, kde nikdy předtím nebyl a pak se tam podíval fyzicky a vypadalo to tam přesně tak, jak to viděl při AC?

Moje odpověď:
Je mylné předpokládat, že astrální svět odpovídá fyzické realitě. V astrále existuje vše co bylo již vytvořeno, včetně toho, co zůstává zatím nezhmotněno - naše myšlenky, pocity, přání, představy.

Reakce:
"naše myšlenky, pocity, přání, představy" opravdu tomu nerozumím nikdy jsem o tom nic moc nečetl, ale jaký je teda rozdíl mezi LD a AC, když v AC potkáš přesně to co v LD?

Moje odpověď:
Pokusím se Ti to přiblížit, i když je dost obtížné dávat to nějak srozumitelně do slov. LD (neboli vědomý sen) je plně nebo částečně řízená představivost na úrovni snu. Naproti tomu AC (astrální cestování) je přechod na daleko jemnější, hlubší frekvenci, kdy je člověk schopen vnímat své okolí jako dokonale hmotné a reálné. (často těžko rozeznatelné od skutečnosti). Čím větší stav prohloubení je, tím stabilnější a reálnější se zdá i prostředí a naopak. Kromě toho, že zde člověk tvoří vlastní projekce, dochází zde také k napojení na proud informací (někdo by to nazval kolektivní mysl), ze kterého lze do určité míry čerpat. Veškeré hranice se tu stírají, takže jde jen opravdu těžko rozeznat, co je představa a co "realita". V astrále je to úzce provázané, protože všichni jsme celek, jednota. Lze to rozlišit, ale vyžaduje to hodně tréningu a hlavně schopnost skvělé koncentrace myšlenek. Kdybych to měla k něčemu přirovnat, tak si představ internet - obrovská sdílená síť informací včetně Tebe a teď se v tom vyznej nebo se z toho zkus vyčlenit! :) Pokud Tě to opravdu zajímá, nauč se to. Tady najdeš vše potřebné, je to fakt vynikající příručka: http://obe4u.com/files/cesty_mimo_telo.pdf

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 ilyan ilyan | Web | 3. března 2016 v 13:22 | Reagovat

Zdravím :)
Krásně se mi tvoje řádky čtou, chtěla bych se na tohle téma dozvědět něco víc. Nemám ve svém okolí nikoho, koho by podobné záležitosti zajímaly, což mě mrzí. Já se astrální cestování a lucidní sny tak trochu spojuji s meditací, je to správně? Začala jsem se o to pokoušet, ale nedokážu se úplně uvolnit a zbavit se vnitřní úzkosti a strachu. Tak nevím, jestli to dokáže jen někdo a nebo je to spíš o soustředění a pravidelném cvičení meditace.

2 Amálka Amálka | Web | 4. března 2016 v 15:57 | Reagovat

Ahoj Ilyan. Ano, s meditací si to spojuješ správně. Není to sice jedno a to samé, ale pro dosažení LD nebo AC je schopnost uvolnit se a zároveň zůstat myšlenkově koncentrovaná velmi důležitá. Vůbec si nemyslím, že to dokáže "jen někdo", podle mě je to spíš o cviku a soustředění a zvládne to každý, kdo opravdu chce. Někomu to jde hned, někomu za delší dobu, ale když vydržíš, věřím, že se Ti to povede. Podle této příručky to určitě zvládneš: http://obe4u.com/files/cesty_mimo_telo.pdf Ať se daří, A.

3 Mirek Mirek | 7. března 2016 v 14:34 | Reagovat

AC se chci naučit, ale zatím mi to moc nejde. Ten obrázek pod článkem je skvělej!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama