Srpen 2016

Přírůstky do rodiny

28. srpna 2016 v 11:51 | Amálka |  > Domov a rodina
Na svatbě nám všichni přáli, abychom do rodiny brzy přivítali nějaký ten přírůstek. Asi to mysleli trošku jinak, ale vesmír to vyřešil po svém :) Už v sobotu jsme od ženichovi dcery a jejího přítele dostali krásné proužkaté, stříbrné slépky. Náležitě si jich ceníme, protože to jsou jejich vlastní kuřátka. V neděli ráno se nám pak narodili 2 nová morčátka a 3 koťátka. Všechna mláďátka (krom 1) už jsou naštěstí zamluvená, takže si je necháme. Jupí :) Aby toho nebylo málo, dneska se u nás zastavil strýc a dostali jsme od něj druhé včelstvo plus krásný žlutý úl! whoho!

Svatba už není v módě

17. srpna 2016 v 10:39 | Amálka |  > Moudra, nápady a jiné
Pohled na svatbu se v posledních letech změnil. Dřívěší nutnost, se dnes stala zbytečností. Lidé jsou individuálnější a bojí se splývat jeden s druhým. Chtějí sice vztah, ale zároveň si chrání to své. "Ano, budu s Tebou žít, ale musíš mě nechat být sám sebou." Pravděpodobně jste to už slyšeli a možná to i berete za své. Dovolte mi tedy k tomu dodat "CO JE TO SAKRA ZA BLBOST?" Člověk tím v podstatě říká, že chce být s partnerem, ale zároveň i sám-sebou. To jsme už tak doplantaní, že ani nevíme, co vlastně chceme? Lidi totiž chtějí všechno a přitom se brání čehokoli vzdát. A tak to pak dopadá tak, že namísto přirozeného dávání a přijímání, se v partnerství většina párů dopouští energetického upírství a svádí nekonečné boje o energii.

Ptáte se proč? Lidé se totiž bojí změny. Jsou vystrašení, co bude, když se plně odevzdají a ztratí tím část sebe. Co když to už nebude moje staré Já? Co mi zbude, když se rozejdeme? ... Je to uzavřený kruh, protože jak můžete očekávat, že něco dostanete, když nejste ochotni cokoli obětovat? Připomíná mi to situaci - jedete na kole, ale jednou nohou šlapete a druhou zároveň brzdíte. Myslíte si, že se nějam dostanete, ale ve skutečnosti stojíte na místě. Lze si to různě omlouvat, vymýšlet tomu lepší názvy, ale jádro zůstává stejné - STRACH, opak lásky. Lidé dnes často zapomínají, že energii nemohou nikdy úplně ztratit, ale pouze transformovat. Ano, Vaše staré se sice trvale změní, ale možná v něco mnohem krásnějšího a silnějšího - totiž v "My".

"Ztratit znamená zároveň získat!"

Vždy byla ve mně pevně zakořeněná víra, že pravým účelem svazku je posílit a usměrnit energii mezi zamilovanými. Jde o rituál, který ve Vás zůstane - pokud je myšlen čistě a nezjištně.

Jemný broskvový koláč s drobenkou

13. srpna 2016 v 15:44 | Amálka |  > Amálka za plotnou
A je tu nečekaně další článek o pečení, whohoo! Nemůžu si pomoct, ale jak je kolem mě čerstvé, zralé ovoce, jsem neustále v pozoru, připravena kdykoli nastartovat šlehač a spustit troubu :) Tentokrát jsou v hlavní roli šťavnaté, slaďoučké broskve, které nám právě uzrály na zahrádce. Nebylo jich mnoho, přesto se mi podařilo ukořistit asitak 8 kousků, abych z nich mohla upéct jemný, lahodný moučník. Recept jsem našla na internetu (zde), ale trošku jsem si ho upravila podle sebe. Vždycky, když ozkouším nějaký nový recept, který všem chutná, přepíšu si ho do deníčku, abych na něj už nezapomněla. Dříve jsem to měla různě po papírcích a spoustu z toho pak ztratila, což je škoda. No, a teď v tom mám konečně pořádek!

pozn. kdybyste se divili, co je VVplech, tak to je jedna z mých supr zkratek - V-ymazaný a V-ymaštěný :)

Zahradní salát

1. srpna 2016 v 17:11 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Zahradní salát, to jest pro mě salát ze zahrádky. A není nic lepšího, než když máte možnost vyjít před dům, dát se směrem k záhonku a vybrat si z něj právě to, na co máte zrovna chuť. Pak už jen střídavě otrháváte jeden kousek do mísy a jeden šup do pusy :)


Borůvkový koláč se srdcem

1. srpna 2016 v 9:50 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Tento koláček není příliš sladký, ale zato je příjemně křehký a křupavý. A když navíc vrch moučníku ozdobíte srdcem ze zbytků těsta, jistě někoho doma potěšíte :)