Listopad 2016

Starstruck

24. listopadu 2016 v 23:04 | Amálka |  > Neptej se proč
Disneyovka, kterou navzdory její nekonečné trapnosti neuvěřitelně žeru :) Znám ji celou zpaměti a vždycky se u ní od srdce zasměju :-D Nemůžu si prostě pomoct, ale něco se mi na tom filmu zvráceně líbí a pořád nemůžu přijít na to co...

Zpěv a písničky? Nesmělá romantika? Modré kontaktní čočky hlavního hrdiny či dokonalé líčení jeho budoucí partnerky? Všudypřítomné trapárničky a naprosto debilní scénář? Šílená sestra hlavní hrdinky? Rodiče a prarodiče? Závěrečný tanec sestřiny kamarádky? Upřímně fakt netuším.... :-D
PS: neměla jsem nikdy odvahu podívat se na to v češtině, takže i ukázky jsou pro jistotu v angličtině.

TOP ROMANTICKÁ SCÉNA

Crème brûlée

18. listopadu 2016 v 23:56 | Amálka |  > Amálka za plotnou
Když jsem v listopadovém časopisu F.O.O.D. zahlédla recept na crème brûlée, ihned jsem věděla, že ho musím zkusit připravit. Často jsem tento francouzský dezert servírovala v hotelech hostům, a i přesto, že se mi sliny vždycky jen sbíhaly, nikdy jsem neměla příležitost ho ochutnat. Kde ale sehnat potřebné náčiní? Tento problém záhy vyřešila akce v Lídlu, kde jsem pořídila flambovací pistol a kousek dál pak i krásné keramické mističky. Zbývalo už jen koupit vanilkový lusk a hurá do toho! :) Byla jsem po dlouhé době fakt natěšená za plotnou! Recept se nakonec od toho časopisového podstatně liší, protože se mi nějak nezdál.


Ingredience na 4 porce:
5 žloutků
500ml smetany ke šlehání
3 lžíce cukru krupice
1/2 vanilkového lusku

National Geographic - dokument o globálním oteplování

8. listopadu 2016 v 21:00 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
Pokud Vám unikl tento parádní dokument o globálním oteplování, vřele doporučuji. Je poměrně nový a jsem si jista, že Vás zcela jistě obohatí. Je to doslova lavina informací! Ústřední postavou je zvolený posel míru OSN, herec Leonardo DiCaprio, který poslední 2 roky svého života cestoval po světě, aby odhalil největší problémy planety. Ve filmu se dozvíte v jaké fázi momentálně jsou a jaká řešení se v současné situaci nabízí nebo třeba už i uskutečňují.


Zajímal by mě Váš názor, jestli pořád upřímně věříte, že to ještě dokážeme spravit...?

Po skončení filmu jsem o tom před spaním přemýšlela a ten večer se mi zdál krásný sen. Skutečně NÁDHERNÝ! Všichni lidé na planetě umírali na nějakou smrtelnou nemoc a já byla jedna z nich. A když jsme pak byli v poslední fázi a v podstatě už jen čekali na smrt, nemohli jsme se skoro ani pohnout. Byla tu jen tma, ticho a prázdno... A tu najednou se v jedné malé dívence ležící na protější posteli rosvítila malá jiskřička a všichni jsme to společně pocítili. Jakoby jí něco došlo a čím více sílilo její uvědomnění, tím se zvětšovala i síla světla. Dívka se začala se uzdravovat. Když pak ráno vyšlo slunce a postupně ozářilo místnost, začali se uzdravovat i těla ostatních lidí, a ti měli slzy v očích. Spadl jim obrovský kámen ze srdce. Ne ale proto, že se uzdravili, ale proto, že pochopili, kdo jsou! Jakmile vstali z postele, ihned všichni věděli, co přesně musí udělat. A pustili se do toho hned, všichni společně. V tu chvíli to byla ta nejsnadnější a nejradostnější věc na světě!