Hudební inspirace II.

31. července 2017 v 9:25 | Amálka |  > Hudba a zpěv
V tomto krátkém příspěvku přidávám pár skladeb, které ráda poslouchám. Každá je úplně z jiného soudku, třeba to někoho inspiruje ;)

První skladba je od tří nadaných členů americké hudební skupiny The piano guys, ze které přímo dýchá radost ze života. Moc pěkný klip a příjemná hudba na poslech.


Druhá skladba je sice poněkud ponurá a závěr klipu bych si rozhodně představovala jinak, ale nemůžu si pomoct - prostě se mi strašně líbí! Možná mě fascinuje ten nadpozemsky krásný hlas a půvab Eurielle, který Vás doslova vtáhne a přenese do jiného světa, nebo mě snad upoutalo to skvostné vykreslení mýtu v klipu? Nejspíš obojí.Třetí skladba je zase úplně jiné kafe. Jedná se o veselou anglickou lidovou folkovou písničku, jejíž nejstarší známá verze pochází z r. 1701. Pravděpodobně ji znáte. Poté byla ještě párkrát přepsána, ale nejvýznamnější úspěch slavil ze svou verzí až můj oblíbený hudebník Mike Oldfield (o kterém jsem už psala). Ta je z roku 1976. Klip je na dnešní dobu poněkud retro, ale takový veselý, živý, nehraný a navíc mi připomíná něco z dětství :)


Předposlední hudební tip je skladba od německé zpěvačky Leny. Originál mi ale nepřijde tak zajímavý, jako cover, který k ní udělal můj oblíbenec Michael Patrick Kelly. Hrozně se mi líbí, jak dokázal takovou moderní písničku předělat na celkem jednoduchou irskou lidovku :) K dispozici je jen live verze - záznam z německé televizní soutěže "Sing mein Song" (zazpívej moji píseň).


Originál od Leny pro srovnání:

Na závěr přidávám pohanský folk od německé skupiny Faun, založené v roce 1998. Jiné písně mě od této kapely nezaujaly, ale tahle se mi líbí moc. Je taková veselá, příjemně melodická.


JAKÁ JE VAŠE OBLÍBENÁ SKLADBA V POSLEDNÍ DOBĚ?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Sariklen Sariklen | Web | 31. července 2017 v 9:33 | Reagovat

The piano guys jsou skvělí! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama