Úvod do rubriky gastrofrky

16. října 2017 v 17:49 | Amálka |  > Gastrofrky
Tato rubrika je pro mě velice speciální a její vydání plánuji už pěknou řádku let. Bude to taková úsměvná směsice zážitků, střípků a různých vzpomínek z gastro-branže, za posledních 20 let, které vždy byly, a jsou, velmi důležitou součástí mého života. Moje práce mě nejkutečně baví a neumím si vlastně vůbec představit, že bych v životě dělala něco jiného.

Bylo mi asi 12 let, když jsem se definitivně rozhodla, že půjdu na státní hotelovou školu v Praze a žádný kompromis nepřipadal v úvahu. Když jsem pak končila ZŠ, nikam jinam jsem si ani nedala přihlášku a poctivě se šprtala na přijímací zkoušky. Dodnes mám živě v paměti ten Den, kdy jsem vzrušeně doběhla ke vstupním dveřím vysněné budovy a našla své jméno v seznamu žáků "nad čarou." Měla jsem velké štěstí, protože právě v tento rok se exkluzivně otevíralo celých pět ročníků, což bylo více než jindy a šance dostat se, byla tudíž větší.

Byla jsem neskutečně vděčná a hrdá, že budu mít šanci reprezentovat tento skvělý obor, a že se budu moci zapojit do velké rodiny zaměstnanců, pracujících ve službách. Ten den jsem si zapsala do svého deníčku červenou barvou, že je to jeden z nejšťastnějších dnů v mém životě, protože jsem si splnila jeden velký sen. Ale to nejlepší mělo teprve přijít...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Děláte v životě to, co Vás baví?

Ano
Půl na půl
Ne

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama