Listopad 2017

Fontána (2006)

26. listopadu 2017 v 12:58 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
Včera jsem shlédla snímek staršího data, který nechápu jak mohl uniknout mé pozornosti a mohu jen doporučit! Pro ty, kteří film neviděli, nebudu nic zásadního prozrazovat, snad jen připravte se na dechberoucí scény plné symboliky, podmanivou hudbu, jiskřící romantiku, skvělý scénář a dokonale předsvědčivé herecké výkony, které společně tvoří perfektní synergickou souhru a zároveň jednu z nejúchvatnějších audiovizuálních podívaných, které jsem kdy v životě na plátně viděla...

Tady můžete kliknout na odkaz na čsfd, kde najdete trailer s českými titulky
Jen pro zajímavost, hodnocení čsfd - 77% a je to 65. nejoblíbenější film

Čas Růží - muzikál

24. listopadu 2017 v 12:29 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
Nad muzikály už jsem pomalu lámala pomyslnou hůl, až najednou přišla dělová rána ;) V hudebním divadle Karlín jsem měla nedávno možnost zažít jedinečnou podívanou na mnoho talentovaných herců, které na chvíli všechny spojil do detailu propracovaný osudový příběh dvou zamilovaných lidí, s lehkým nádechem tajemna. Perfektně sladěné bylo nejen aranžma, herecké obsazení a vůbec celá vizuální stránka muzikálu, ale i výběr a zpracování písní, které byly seskládány výhradně z repertoáru největších hitů Karla Gotta. Potěšila mě zejména: "Když já jsem byl tenkrát kluk, Svět má ty chvíle rád, Jdi za štěstím, Dám dělovou ránu, Když muž se ženou snídá, Lady Carneval...a jiné"

Celý příběh mě doslova vtáhnul, chvílemi perfektně pobavil a jindy zas pořádně dojal. Závěr byl pro mě nečekaný a dodal celému muzikálu patřičnou hloubku. Strašně moc se mi líbily herecké výkony dětí, které byly podle mě neuvěřitelně nadané a dále také fakt, že se v celém muzikálu mluvilo slušně! Tohle bych chtěla obvzlášť vyzdvihnout, protože spisovná čeština, která je podle mě základem jakékoli kultury, není dnes samozřejmostí. Spíše naopak. A tady jsem se jí konečně dočkala! Fakt balzám... Takže, jsem z muzikálu opravdu nadšená a Čas Růží je dílko, které Vám mohu s čistým svědomím po dlouhé době z duše doporučit.

Ukázka z premiéry 16. a 17. března 2017

ONE OK ROCK - Listen ft. Avril Lavigne

15. listopadu 2017 v 18:14 | Amálka |  > Hudba a zpěv
Znáte někoho, kdo se neustále topí v problémech a hází je s oblibou na své přátele? Já pár takových kamarádek "vysavaček" mám a při poslechu této písničky jsem si na vzpomněla. Takže Lenko a Zuzko, i když si tohle věnování nejspíš nikdy nepřečtete, jelikož můj blog neznáte, tahle písnička je pro Vás! :)

...a taky pro všecky ostatní, kdo máte pořád milion problémů a nevíte, jak z nich ven. Text i melodie této písničky jsou velice jednoduché, ale v jednoduchosti je přece krása a někdy i skryté poselství


Text česky: