Srpen 2018

Ondine: víla z hlubin (2009)

22. srpna 2018 v 23:53 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
V dnešním článku bych Vám ráda doporučila moc pěkný příběh, skoro bych řekla pohádku, která se však odehrává v reálném světě. Při závěrečných titulcích se mě zmocnil opravdu zvláštní pocit, protože jsem si uvědomila, jak moc jsem tomu pohádkovému kouzlu podlehla. Je to jeden z těch snímků, na které musíte myslet ještě dlouho poté, co skončí. A takové filmy mám moc ráda.


Proč film vidět? Nabízí originální příběh na téma mořských bytostí, ponurou atmosférou s nádechem mystiky, romantiku a zároveň i drama, krásné prostředí drsného Irska, Colina Farrella v nezvyklé roli a krásnou Alicju Bachledu, velice přesvědčivé herecké výkony a tajemství, které Vás zaručeně udrží v pozornosti až do konce.


Barunka má štěňátka

19. srpna 2018 v 12:36 | Amálka |  > Domov a rodina
Předevčírem nás potkala radostná událost! Z naší malé Barunky se stala maminka dvou krásných feneček. Musím uznat, že jsem byla celý den celkem nervózní, jak to dopadne, protože Barunka je malý pejsek - Pražský krysařík a navíc prvorodička. Štěňátka byla plánovaná, Barunka má ženicha stejné rasy hned vedle ve vsi a porodila přesně na termín. Už od rána na ní bylo vidět, že dneska to přijde. Pořád hrabala a dýchala jak malá továrnička. Byla z toho úplně vykulená, chudinka.