Barunka má štěňátka

19. srpna 2018 v 12:36 | Amálka |  > Domov a rodina
Předevčírem nás potkala radostná událost! Z naší malé Barunky se stala maminka dvou krásných feneček. Musím uznat, že jsem byla celý den celkem nervózní, jak to dopadne, protože Barunka je malý pejsek - Pražský krysařík a navíc prvorodička. Štěňátka byla plánovaná, Barunka má ženicha stejné rasy hned vedle ve vsi a porodila přesně na termín. Už od rána na ní bylo vidět, že dneska to přijde. Pořád hrabala a dýchala jak malá továrnička. Byla z toho úplně vykulená, chudinka.Apetit měla ale pořád! Moc jsem jí ale nekrmila, aby neblinkala. Pořád ležela v pelíšku, u sebe svoje dvě hračky - velkého plyšáka a malého pískacího pejska. Odpoledně mě celkem vyděsila, protože jsem ji pustila na zahrádku vyčůrat a ona se nám schovala do tůjí, kde si začala hrabat hnízdo. Nemohli jsme ji odtud dostat, dokonce ani nalákat na šunčičku :) Nakonec jsem na ni přísně hukla, tak konečně tochu vylezla a já ji vytáhla ven. Odnesla jsem jí do pelíšku a asi za 10 minut jí praskla voda. To bylo tedy nakvap! Udělala jsem jí v pelíšku trošku víc místa a malou hračku pískacího pejska dala vedle. Barunka to viděla a vykuleně se na mě s výčitkami v očích podívala. Následně mě fakt pobavila! Bylo vidět, že má bolesti, sotva se hýbe, ale ona přesto vyskočila a pískacího pejska si přinesla zpátky k sobě :-D Tentokrát si ho nechala pro jistotu u hlavy. Asi ve čtyři odpoledne přišel manžel a sednul si ke stolu a houknul na mě "hele, už tam asi něco má." Byla to fakt chvilička, Barča to první štěně musela vytlačit během pár sekund, že jsem to vůbec nepostřehla. Sama si ho očistila, olízala, ale pořád se nějak neměla k tomu překousnout šňůru. Nakonec jsme ji tedy odstřily - asi 4 cm nad pupíkem a ona už si to dočistila. Bylo vidět, že má v sobě ještě jedno štěňátko, ale já už jsem byla úplně v klidu, když jsem viděla, jak šlo to první snadno ven. To jsem se ale dost přepočítala! Asi po půl hodině začala Barča zase tlačit a když vykoukl čumáček, který byl už venku z blány, tak najednou úplně přestala. Nevím, co se stalo, jestli už neměla sílu či co, ale prostě vůbec nepokračovala... Jen ležela jak dole na fotce, zvednutý ocásek a napjatě hleděla.


Manžel asi po 10 minutách zavelel, ať okamžitě brnknu na veterinu. Už jsem tam naštěstí volala odpoledne, abych se ujistila, že tam budou k dispozici, kdyby něco, takže o nás paní doktorka věděla. Ta mi rovnou řekla do telefonu, ať naložíme fenu a okamžitě dorazíme. Máme to naštěstí asi 5 minut daleko, jen vedle do vsi, ale i tak to bylo dost hektické. Barunka nejdřív chtěla vyskočit z pelíšku, museli jsme spacifikovat druhého psa na chodbě a kočky, ale v autě už se Barča uklidnila. Jakmile jsme dorazili, paní doktorka byla velmi pohotová a ihned štěně vytáhla. Prý už bylo lehce přidušené, tak ho masírovala froté ručníkem a párkrát s ním udělala rychlý pohyb nahoru a dolů. Pak ho očistila, zaškrtila pupeční šňůru a dala ho zpátky k Barunce. Ta vypadala hrozně unaveně, ale šťasně. Ještě se radši ultrazvukem podívali, jestli je všecko venku a hotovo. Kdybychom prý dorazili o pár minut později, mohlo to dopadnnout pro štěně i pro fenečku fakt blbě, takže se nám obrovsky ulevilo, že jsme tak brzo jeli. Na závěr dnešní fotečka šťastné rodinky :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rada Rada | Web | 19. srpna 2018 v 13:11 | Reagovat

Dobře to dopadlo!

2 Eliss Eliss | Web | 19. srpna 2018 v 20:07 | Reagovat

Moc gratuluji ♥

3 Karolína & Korea v Česku Karolína & Korea v Česku | Web | 19. srpna 2018 v 20:13 | Reagovat

Ta je šikovná! Má krásný miminka, těším se na nějaký fotky, až budou trošku větší! Jsem moc ráda, že to tak dobře dopadlo :)

4 vev vev | Web | 22. srpna 2018 v 12:30 | Reagovat

Štěňátka jsou krásný! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama