Ondine: víla z hlubin (2009)

22. srpna 2018 v 23:53 | Amálka |  > Oblíbené filmy, knihy..
V dnešním článku bych Vám ráda doporučila moc pěkný příběh, skoro bych řekla pohádku, která se však odehrává v reálném světě. Při závěrečných titulcích se mě zmocnil opravdu zvláštní pocit, protože jsem si uvědomila, jak moc jsem tomu pohádkovému kouzlu podlehla. Je to jeden z těch snímků, na které musíte myslet ještě dlouho poté, co skončí. A takové filmy mám moc ráda.


Proč film vidět? Nabízí originální příběh na téma mořských bytostí, ponurou atmosférou s nádechem mystiky, romantiku a zároveň i drama, krásné prostředí drsného Irska, Colina Farrella v nezvyklé roli a krásnou Alicju Bachledu, velice přesvědčivé herecké výkony a tajemství, které Vás zaručeně udrží v pozornosti až do konce.Oficiální text distributora: ČSFD (73%)
Byl jednou jeden rybář a ten vylovil mořskou pannu.
Když irský rybář Syracuse (Colin Farrell) vylovil z moře krásnou mladou ženu (Alicja Bachelda), řekla jen, že se jmenuje Ondine. Příznačné jméno, které znamená "ta, která přichází z moře". Syracuse jí nabídne přístřeší a ona se usadí nejen v jeho domě, ale postupně i v jeho srdci. Neznámá cizinka vyvolává řadu otázek, ale rybářova malá dcerka Annie (Alison Barry) má okamžitě jasno. Ondine je podle ní vodní víla, kouzelnou mocí obdařená bytost, která vystupuje z vod proto, aby lidem nosila štěstí. Annie věří, že Ondine přišla kvůli ní, aby zachránila její selhávající ledviny. Syracuse sice na pohádky nevěří a zůstává nohama pevně na zemi, ale záhy i on podlehne jejímu kouzlu a je nucen si připustit, že od té doby, co s nimi Ondine přebývá, dějí se zvláštní věci. Mohli by spolu žít šťastně až do smrti, jenže Syracuse na šťastné konce už dávno nevěří. Ať Ondine je či není mořskou pannou, má za sebou temnou minulost, která ji za žádnou cenu nechce pustit na svobodu. Dokáže ji láska Syracuse zachránit, nebo se vrátí do hlubin zapomnění? (zdroj textu)

Trailer s titulky (film se dá ale stáhnout i v češtině, napříkad na ulozto.cz)
pozn. na trailer se klidně podívejte, zbytečně nespoileruje a neprozradí pointu


Zajímavost: hlavní hrdinové příběhu se zamilovali nejen ve filmu, ale i ve skutečnosti a nějakou dobu spolu žili
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama